Słupski Ośrodek Kultury

Ośrodek Teatralny Rondo | Pracownia Ceramiczna

Wasyl Modified

W SOKu tańca jest sporo, od towarzyskiego, przez nowoczesny, zumbę, do breakdance. Znalazła się jednak luka, którą chce wypełnić ukraiński choreograf Vasyl Hontiuk, pracujący wcześniej jako instruktor tańca i choreograf w teatrach i domach kultury na Ukrainie. Ta luka to znane i lubiane tańce narodowe.

Wszyscy wiemy, jak wygląda stworzony na potrzeby filmu "Grek Zorba" grecki taniec pseudoludowy "sirtaki", ale już nie wszyscy potrafimy powtórzyć jego kroki - poza łatwym powolnym wstępem. Tango argentyńskie to taniec, który był już 100 lat temu określany jako idealne ćwiczenie dla osób w średnim wieku, angażuje bowiem większość mięśni, poprawia i wzmacnia krążenie, wyrabia ruchliwość, zgrabność i grację. Czy wszyscy wiemy, że "polka" to czeski taniec wirowy, oparty o metrum 2/4, w tempie żywym, a "salsa" to piosenka, taniec i styl muzyki ludowej z obszaru Morza Karaibskiego? Co to są "kopka" i "kołomyjka" i jak się je tańczy – również dowiemy się w trakcie warsztatów.

To propozycja dla tych, którzy chcą się rozruszać na wiosnę. Do nauki tych tańców nie musimy mieć nikogo do pary, choć oczywiście możemy przyjść z partnerem.

Zajęcia odbywają się w każdy wtorek i piątek o godzinie 20:00 w Słupskim Ośrodku Kultury. Zapisy pod nr (59) 8456441. Zapraszamy!

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N