Słupski Ośrodek Kultury

Ośrodek Teatralny Rondo | Pracownia Ceramiczna

taniec tradycyjny 2

W SOKu tańca jest sporo, od towarzyskiego, przez nowoczesny, zumbę, do breakdance. Znalazła się jednak luka, którą chce wypełnić ukraiński choreograf Vasyl Hontiuk, pracujący wcześniej jako instruktor tańca i choreograf w teatrach i domach kultury na Ukrainie. Ta luka to znane i lubiane tańce narodowe.

Wszyscy wiemy, jak wygląda stworzony na potrzeby filmu "Grek Zorba" grecki taniec pseudoludowy "sirtaki", ale już nie wszyscy potrafimy powtórzyć jego kroki - poza łatwym powolnym wstępem. Tango argentyńskie to taniec, który był już 100 lat temu określany jako idealne ćwiczenie dla osób w średnim wieku, angażuje bowiem większość mięśni, poprawia i wzmacnia krążenie, wyrabia ruchliwość, zgrabność i grację. Czy wszyscy wiemy, że "polka" to czeski taniec wirowy, oparty o metrum 2/4, w tempie żywym, a "salsa" to piosenka, taniec i styl muzyki ludowej z obszaru Morza Karaibskiego? Co to są "kopka" i "kołomyjka" i jak się je tańczy – również dowiemy się w trakcie warsztatów.

To propozycja dla tych, którzy chcą się rozruszać na wiosnę. Do nauki tych tańców nie musimy mieć nikogo do pary, choć oczywiście możemy przyjść z partnerem.

Pierwsze zajęcia odbędą się 24 marca o godz. 20.00 w Słupskim Ośrodku Kultury. Zapisy pod nr (59) 8456441. Zapraszamy!

Zobacz wideo z warsztatów...

sokowe_panieCAŁY DZIEŃ DLA KOBIET 11.03.2017
w Słupskim Ośrodku Kultury przy ulicy Braci Gierymskich 1

PROGRAM ZAJĘĆ
11:00 – 15:30 – warsztaty szkoleniowe pn. „Komunikacja jako narzędzie sukcesu dla kobiet”; prowadzenie: psycholog, trener i coach Anna Modrzewska
cena: 50 zł/osoba, grupa 12 osób max
szczegóły TUTAJ
15:40 - 16:20 - Małgorzata Stankiewicz, "GoldGinger Photography" - prezentacja pracowni fotograficznej, możliwość rezerwacji sesji
szczegóły TUTAJ
16:20 – 16:50 – promocja programu "Clean 9" z firmą Forever
szczegóły TUTAJ
17:00 – 19:00 – maraton: Zumba Fitness + Aerobik (instruktorki: Ola Ciecholewska, Małgorzata Hulecka, Wioletta Jasiewicz)
cena: 10 zł/osoba

Przez cały Dzień dla Kobiet będzie trwała akcja „Otwarte szafy”, czyli wymiana ubrań - przynieś nienoszone ubrania i wymieniaj się nimi z innymi kobietami lub oddaj je za przysłowiową „złotówkę”.

Czytaj więcej...

taneczne ferie 10W dniach 16-19.01.2017 odbyły się w SOKu Taneczne Ferie.

Przez cztery dni udało się zgromadzić na sali ok. 60 dzieci, które miały szansę zapoznać się z tańcem nowoczesnym oraz Zumbą, wziąć udział w grach sportowo-integracyjnych, a nawet przeistoczyć w zawodników sumo. Jedno jest pewne - działo się! Było dużo ruchu, energiczna muzyka, wspaniała atmosfera oraz salwy śmiechu. Zajęcia prowadziły instruktorki Ola Ciecholewska i Marzena Piołunkowska

Do zobaczenia na kolejnych tanecznych warsztatach!

fot Zbigniew Suliga 19Nadejście Świąt Bożego Narodzenia uczciliśmy w Słupskim Ośrodku Kultury tanecznie.

19.12.2016. odbyło się "Świąteczne tańcowanie" - cykliczne wydarzenie, przegląd naszych dziecięcych oraz młodzieżowych grup tanecznych. Na scenie zaprezentowały się dzieci biorące udział w zajęciach Zumba Kids (instruktor: Ola Ciecholewska), tańczące taniec nowoczesny w Crazy Jump (instruktor: Marzena Piołunkowska), należące do Ogniska Baletowego Enza oraz MTT Enza (instruktor: Gabriela Keller-Janus).

Ważnym punktem wieczoru była premiera widowiska tanecznego "Z ulicy na parkiet", przygotowana przez Pawła Kamińskiego. Dzieci oraz młodzież stworzyli wyjątkowy spektakl muzyczny, mający na celu propagowanie równości pomiędzy dziewczynami a chłopakami w tańcu breakdance.

Czytaj więcej...

breakdance 1Ubiegły rok był dla Pawła Kamińskiego i prowadzonej przez niego grupy Haribo Crew bardzo pracowity i obfitujący w osiągnięcia.

Paweł organizował zawody na terenie całego Pomorza: "Breakdance Winter Contest", "Walka o SOK", "Walka o miasto", "Listopadowa Rewolucja", "Pal Parkiet", "Stacja Breakdance" (Gdańsk). Wzięło w nich udział blisko 500 dorosłych oraz młodych tancerzy z całego kraju i zza granicy.

Do listy trofeów doliczył w 2016 I miejsce zdobyte na "Breakmania 2016" w Kętrzynie, I miejsce na "Pomorskiej Zajawce" w Koszalinie (wraz z uczniami), I miejsce na "54 Session" w Greifswald (Niemcy) razem z Tomkiem Głuszkiem. Pozostałe osiągnięcia to dostanie się do top16 "Dance the World" w Siedlcach, top16 "Rytm Ulicy" w Pile, III miejsce na "Break Day" w Częstochowie, uczestnictwo w "Gdańsk Dźwiga Muzę".

Instruktor brał także udział w imprezach jako sędzia; m.in. na "Street Noise" w Białymstoku, "Górskiej Bitwie" w Krynicy Zdrój, "Wirującej Strefie" w Łomży, a także największej imprezie tego typu -"Break King" w Bielawie.

W 2016 zorganizowano liczne warsztaty z udziałem Pawła, m.in. w Słupsku, Dębnicy Kaszubskiej, Kętrzynie, Bielawie, Krynicy Zdroju, Gdańsku, Gdyni.

Grupa Haribo Crew uświetniła występami obchody Międzynarodowego Dnia Tańca w SOKu, Dnia Dziecka na Placu Zwycięstwa oraz zatańczyła na imprezie "SOK w środku lata".

Ogromnym wyróżnieniem było otrzymanie przez Pawła Kamińskiego Stypendium Prezydenta Miasta Słupska w dziedzinie Kultury na rok 2016. Z wyróżnieniem wiązało się największe wyzwanie ubiegłego roku, jakim było przygotowanie grupy Haribo oraz dzieci zaczynających przygodę z breakdance do przedstawienia show "Z ulicy na parkiet". W grupie miłośników breakdance znalazło się nawet miejsce dla chłopca z zespołem Downa.

Czytaj więcej...

fot.Jadwiga Girsa Zimny SMALL

W ramach noworocznych podsumowań 2016 roku wyliczyliśmy dokonania Teatru Enza, teatru tańca kierowanego przez instruktorkę Gabrielę Keller-Janus.

W 2016 odbyły się cztery premiery: "Latające Sny", "Niepodobieństwo", "Utero", "Witkacy na Srebrnym Globie" (owoc współpracy z Tomaszem Giczewskim i Igorem Sałatą).

Teatr został wyróżniony na Teatralnej Elipsie Kreatywności za "Niepodobieństwo" oraz na Ogólnopolskim Festiwalu "Witkacy Pod Strzechy" za "Witkacego na Srebrnym Globie". Zdobył 3 miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu w Łebie za fragment spektaklu "Latające Sny"; za tenże sam spektakl otrzymał Nagrodę Specjalną na Przeglądzie Teatralnym "Niebieskie Tarcze" w Gdańsku. Udział w OFT w Pasłęku przyniósł 1 miejsce dla układu tanecznego "W Biegu".

Dzięki nieocenionemu wsparciu słupskich fanów tańca i sympatyków kultury alternatywnej, którzy poparli nas w ramach Budżetu Obywatelskiego, udało się zorganizować Alternatywny Festiwal Teatrów Tańca "Otwórz Oczy". W festiwalu wzięło udział wiele znakomitych grup teatralnych z całej Polski a imprezy towarzyszące cieszyły się ogromnym zainteresowaniem publiczności. Mamy zamiar odpłacić za sympatię i dobrą wolę jeszcze bardziej wytężoną pracą. Na rok 2017 zaplanowaliśmy już szereg premier, wyjazdów na festiwale i gościnne występy.

Bądźcie z nami, bo dzięki Wam i dla Was jesteśmy i działamy.

fot.Jadwiga Girsa-Zimna

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
5
6
8
9
21
22
23
26
28
29
30
31

Karta Dużej Rodziny

logo familijny slupsk

Bip

bip logo pomn1 grad

Sponsorzy

doram logo white2

logo douglas

obi logo