Słupski Ośrodek Kultury

Ośrodek Teatralny Rondo | Pracownia Ceramiczna

00 Foto Kinga Rataj 01 foto.Ma gorzata Lebda22 kwietnia o 18:00 zapraszamy na Koncert muzyki FADO. Kinga Rataj wystąpi dla Państwa przy Skwerze Pierwszych Słupszczan lub w restauracji REPETA (w zależności od pogody).

Kinga Rataj  jest jednym z najciekawszych odkryć wokalnych w Polsce ostatnich lat.

Laureatka Festiwalu Piosenki Artystycznej w Rybniku, Festiwalu Twórczości Marka Grechuty „Korowód”, dwukrotnie zwyciężyła w legendarnym konkursie w krakowskiej Rotundzie „Śpiewać Każdy Może”. Przełomem stał się rok 2006, w którym zdobyła Główną Nagrodę oraz Nagrodę Prezesa TVP za Najciekawszy Debiut na 42.Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie.

W tym samym roku zrodziła się fascynacja muzyką fado, językiem i kulturą Półwyspu Iberyjskiego. Zaowocowało to powstaniem koncertu, w którym klasyka fado miesza się z jazzem, tango i flamenco. Nieprzerwanie od 2010 roku koncert ten zachwyca publiczność w całej Polsce, był prezentowany na Międzynarodowym Festiwalu "Ballady Europy" w Niepołomicach, Festiwalu "Etniczne Inspiracje" w Warszawie, na X Festiwalu "Musica Sacra Musica Profana" w Długiej Goślinie, Festiwalu Teatru Słowackiego "Scena Przy Pompie" w Krakowie, Festiwalu ArtPark w Warszawie i wielu innych. Miarą sukcesu tego koncertu jest fakt, że coraz częściej powraca on w te same miejsca - wielokrotnie odwiedził "Ethno Jazz Festival", czy legendarną "Muzyczną Owczarnię".

Kinga Rataj prezentuje takie opanowanie języka portugalskiego, że brana jest za rodowitą Portugalkę, czym wprawiła w zachwyt licznie zebraną portugalską publiczność podczas I Międzynarodowego Kongresu Luzytanistów Polskich w Krakowie we wrześniu 2013 roku. W koncercie towarzyszą jej znakomici muzycy, dzięki czemu każdy występ to muzyczna uczta i dobra zabawa.

Kinga Rataj - głos
Marek Bazela - fortepian
Witek Góral - gitary

fot.: Małgorzata Lebda

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
2
3
4
5
6
18
19
23
24
25

Muzyka SOK na Facebooku

Sam Na Scenie

sam na scenie logo

Bip

bip logo pomn1 grad

Sponsorzy

doram logo white2

logo douglas

obi logo

bat logo

Karta Dużej Rodziny

logo familijny slupsk