Słupski Ośrodek Kultury

Ośrodek Teatralny Rondo | Pracownia Ceramiczna

Wystawa malarstwa Janiny Szymanowskiej

Plastyka
Termin: 2017-04-27 17:00 - 2017-05-21 17:00

Miejsce: Anna De Croy

Słupski Ośrodek Kultury – Klub Plastyka im.St.Morawskiego
Stowarzyszenie  Obszar Wrażliwości Artystycznej
Restauracja „Anna de Croy” w Słupsku

WYSTAWA MALARSTWA
JANINY SZYMANOWSKIEJ

27 kwietnia – 18 maja 2017
„Anna de Croy” ul. Dominikańska 3

Janina  Szymanowska – mieszkanka  Człuchowa, od 30 lat jest członkiem Klubu Plastyka im. Stefana Morawskiego, a od 2 lat uczestnikiem Stowarzyszenia Obszar Wrażliwości Artystycznej i Stowarzyszenia Marynistów Polskich. Jest osobą bardzo twórczą, o nieprzeciętnej wyobraźni artystycznej. Uczestniczy w plenerach malarskich, wystawach zbiorowych, konkursach plastycznych. Niniejsza wystawa malarstwa jest jej trzecią wystawą indywidualną.
Janina Szymanowska jest z zawodu geodetą, w kręgu jej najważniejszych zainteresowań jest historia sztuki, malarstwo i fotografia. Gdy jako młoda kobieta miała przed sobą perspektywę rozwoju artystycznego i spełnienia planów życiowych, uległa  wypadkowi samochodowemu.
Ciężke obrażenia ciała sprawiły, że zgasła nadzieja, a życie legło w gruzach. Jedynie w sztuce odnajdywała cel, sens życia i wiarę w człowieka. Po dziś dzień Autorka stosunek do życia wyraża poprzez malarstwo.

Janina jest osobą bardzo skromną, altruistką  i społecznikiem. Dzięki jej inicjatywie i zaangażowaniu, od lat trwa wymiana wystaw malarskich między placówkami kultury w Człuchowie i w Słupsku. Dużo energii wkłada w działania na korzyść innych ludzi. Nieobce jest jej poświęcanie się osobom potrzebującym pomocy. Natomiast o sobie i własnym malarstwie nie mówi nic. Milczy...

Dziękując Janinie Szymanowskiej za tę ekspozycję, pozwalającą nam wejść w intymny świat wyobraźni artystycznej, w imieniu pracowników SOK i „ braci  klubowej”, życzymy Autorce zdrowia, spełnienia marzeń,  satysfakcji artystycznych, oraz wrażliwych i życzliwych ludzi wokół siebie.

Kurator wystawy - Elżbieta Żołyniak
Katalog, opr. graficzne – Andrzej Szczepłocki
Zdjęcia – Zbigniew Suliga

 

Addres
Dominikańska 5, Słupsk, Poland

 

Mapa


 

Terminy


  • Od 2017-04-27 17:00 do 2017-05-21 17:00

Wspierane przez iCagenda

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
21

Bip

bip logo pomn1 grad