Deerskin - DKF Projekcja online

Kino
Termin: 2020-12-03 18:00 - 2020-12-10 16:00

Miejsce: MOJEeKINO.pl

Mojeekino przycisk

Le daim
Francja 2019, 77 min

reżyseria: Quentin Dupieux
scenariusz: Quentin Dupieux
zdjęcia: Quentin Dupieux
obsada: Adèle Haenel, Albert Delpy, Coralie Russier, Jean Dujardin, Laurent Nicolas, Pierre Gommé

"Deerskin" to jeden z największych przebojów sekcji Quinzaine des réalisateurs w Cannes, to także aktorski tour de force Jeana Dujardina. Quentin Dupieux, który podarował światu kinową perełkę w postaci „Morderczej opony”, powraca z kolejną niezwykłą historią. Tym razem przepełnioną absurdem, kłamstwami i frędzlami.

Główny bohater George, właściciel skórzanej kurtki, postanawia dla niej unicestwić wszystkie inne kurtki na świecie i zaczyna marzyć o sławie filmowca. Łapie za kamerę i wałęsa się po miasteczku, by znaleźć sposób na unicestwienie wszystkich cieplejszych wierzchnich okryć. Obłęd powoli w nim narasta, szaleństwo się pogłębia, a inne kurtki nadal istnieją.

Chociaż koncepcja „Deerskin” brzmi niczym szalona i abstrakcyjna wariacja kina z najniższej półki, tak naprawdę pod skórzaną kurtką kryje się opowieść o samotności, desperacji oraz próbie nadania sensu resztkom przemijającego życia. Żadne zwierzę nie ucierpiało w czasie kręcenia filmu, nie możemy natomiast zagwarantować, że podczas seansu nie ucierpi psychika widzów. W końcu to produkcja o stylowej kurtce w 100% ze skóry jelenia.

Zapraszamy do wysłuchania prelekcji do filmu, przygotowanej przez Annę Równy i Jarosława Skulskiego.

;feature=youtu.be

Anna Równy – edukatorka filmowa, doktorantka w Katedrze Wiedzy o Filmie i Kulturze Audiowizualnej UG, współpracuje jako ekspertka z festiwalami filmowymi, dystrybutorami filmowymi i twórcami, oraz z instytucjami i podmiotami odpowiadającymi za kształt edukacji i kultury filmowej w Polsce.

Jarosław Skulski – filmoznawca, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego i podyplomowego Studium Dziennikarstwa na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie; kierownik Działu Edukacji Filmowej i Działalności Kinowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach.

Film dostępny w wirtualnej sali kina Rejs. Bilety: 15zł

Logotypy

Działalność DKF Projekcja jest realizowana przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

 

Telefon
507 846 423
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona WWW

 

Terminy


  • Od 2020-12-03 18:00 do 2020-12-10 16:00