Maryjki - seans DKF Projekcja w ramach festiwalu Miejsce Kobilet online

Kino
Termin: 2020-11-28 18:00 - 2020-11-29 18:00

Miejsce: MOJEeKINO.pl

Mojeekino przycisk

Polska 2020, 75 min

reżyseria: Daria Woszek
scenariusz: Daria Woszek, Sylwester Piechura
zdjęcia: Michał Pukowiec
muzyka: Marcin Macuk
obsada: Grażyna Misiorowska, Helena Sujecka, Janusz Chabior, Barbara Kurzaj, Magdalena Koleśnik, Agnieszka Wosińska, Michał Majnicz, Paweł Smagała

Bohaterka filmu to 50-letnia Maria, która spędza czas głównie w swoim mieszkaniu, pełnym podniszczonych figur Maryjek, paląc papierosy, popijając martini, czytając harlequiny i biorąc długie kąpiele przy świecach. Pozostałą część każdego dnia kobieta spędza w osiedlowym supermarkecie, gdzie pracuje. Rutynę dnia przerywają od czasu do czasu niezapowiedziane odwiedziny jej siostrzenicy, Heleny, która wpada do Marii, kiedy świat ją zmęczy i porani. Tak razem chowają się przed światem z Maryjkami.

Ta monotonia kończy się, gdy Maria rozpoczyna hormonalną terapię zastępczą, która ma na nią i jej otoczenie zaskakujący, burzliwy i nieco zabawny wpływ. Bohaterka zaczyna odczuwać dawno zapomniane seksualne i zmysłowe potrzeby.

W swoim pełnometrażowym debiucie Daria Woszek (…) podejmuje formalne ryzyko, tworząc obraz, jakiego jeszcze w polskim kinie nie było. Skupia się na różnych obliczach kobiecości, a całą historię zanurza w świecie wystylizowanych fantazji i groteskowego humoru. /Adam Lewandowski, Esencja/

Bilety: 15zł

Film dostępny w wirtualnej sali kina Rejs, w ramach DKF Projekcja i 15. festiwalu Miejsce Kobiet.

29 listopada o godz. 18:00 krótkie słowo wprowadzenia wygłosi Elwira Rewińska - polonistka i filmoznawczyni, koordynatorka edukacji filmowej w Trójmieście, która poprowadzi również rozmowę online z reżyserką Darią Woszek oraz aktorką Heleną Sujecką.

Logotypy

Działalność DKF PROJEKCJA jest realizowana przy wsparciu PISF oraz Miasta Słupska.

;t=10s

 

Telefon
59 842 63 49
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona WWW

 

Terminy


  • Od 2020-11-28 18:00 do 2020-11-29 18:00