Grubaski na front - festiwal Miejsce Kobiet online

Kino
Termin: 2020-11-20 09:00 - 2020-11-29 23:59

Miejsce: MOJEeKINO.pl

Mojeekino przycisk

Fat Front
Dania, Norwegia, Szwecja 2020, 88 min

reżyseria: Louise Detlefsen, Louise Kjeldsen
scenariusz: Louise Detlefsen, Louise Kjeldsen
muzyka: Jenny Wilson

Cztery młode dziewczyny z różnych części Skandynawii próbują zredefiniować tradycyjne kanony piękna promując ciałopozytywność - bezwarunkowe celebrowanie swojego ciała. Za pomocą mediów społecznościowych oraz na organizowanych przez siebie wydarzeniach starają się pokazać innym osobom, że nie są same w walce o akceptację swojego ciała. Zaczyna się tworzyć międzynarodowa grupa wsparcia, ale za głosami pozytywnymi idzie też fala hejtu. Pod optymistycznymi hasłami i działaniami kryją się intymne historie z życia bohaterek, które ze zwątpieniem, brakiem zrozumienia i niechęcią spotykają się od wczesnych lat dzieciństwa.

W czasach, w których króluje kult perfekcyjnego ciała, cztery młode Skandynawki nie wstydzą się tego, że są grube. Akceptują siebie takimi, jakimi są.
Idealna sylwetka to fetysz epoki. Jednocześnie jednak rośnie ruch sprzeciwu. "Fat Front" staje do walki. Jego szeregi zasilają grube kobiety, niewstydzące się swojego wyglądu. Dokument przedstawia Helene, Martę, Paulinę oraz Wilde. Cztery dziewczyny ze Skandynawii chcą być dumne z rozmiaru plus size.

24 listopada o godz. 18:00 w ramach cyklu PO FILMIE zapraszamy na debatę online. Naszymi gośćmi będą ekspertki od psychologii, psychoterapii i zdrowego żywienia, a spotkanie poprowadzi Agnieszka Kulis.

bilety: 15zł (liczba biletów ograniczona)

Film dostępny w wirtualnej sali kina Rejs, w ramach 15. festiwalu Miejsce Kobiet.

 

Telefon
59 842 63 49
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona WWW

 

Terminy


  • Od 2020-11-20 09:00 do 2020-11-29 23:59