My dwie - festiwal Miejsce Kobiet online

Kino
Termin: 2020-11-20 09:00 - 2020-11-29 23:59

Miejsce: MOJEeKINO.pl

Mojeekino przycisk

Deux
Belgia, Francja, Luksemburg 2019, 95 min

reżyseria: Filippo Meneghetti
scenariusz: Filippo Meneghetti, Malysone Bovorasmy
muzyka: Michele Menini
zdjęcia: Aurélien Marra
obsada: Barbara Sukowa, Martine Chevallier, Léa Drucker

Nina i Madeleine są na emeryturze. Przez ostatnie kilka dekad ukrywały swoją miłość i nawet ich najbliżsi są przekonani, że są dla siebie tylko sąsiadkami. Nina uważa jednak, że w dzisiejszych czasach nikt nie będzie zwracał na nie uwagi. Namawia Madeleine, żeby wyjechały do Rzymu i zamieszkały w końcu razem. Madeleine jest skłonna powiedzieć o ich związku i planach swojej córce, jednak wypadki potoczą się w zupełnie nieprzewidziany sposób.

„My dwie” to wyciskająca łzy historia pięknej miłości, gdzie dramatyczne wydarzenia przeplatają się z dobrym humorem. Pełnometrażowy debiut reżyserski Filippo Meneghettiego prezentowany był na Festiwalu Filmowym w Toronto.

My dwie mówi o miłości i jej pięknie wobec okrutnych przeciwności losu. Reżyser jest bardzo blisko swoich bohaterek, dzięki czemu dostajemy bardzo intymny portret dojrzałego uczucia dwóch kobiet. W kinie rzadko opowiada się o miłości po 60-tce, a jeszcze rzadziej o uczuciu dwóch kobiet, które przez całe życie musiały ukrywać swoje prawdziwe „ja”. (…) To skromnie i niewykalkulowane kino o (nie)doskonałości miłości.
/Małgorzata Czop, Movieway.pl/

bilety: 15zł

Film dostępny w wirtualnej sali kina Rejs, w ramach 15. festiwalu Miejsce Kobiet.

 

Telefon
59 842 63 49
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona WWW

 

Terminy


  • Od 2020-11-20 09:00 do 2020-11-29 23:59