Słupski Ośrodek Kultury

Ośrodek Teatralny Rondo | Pracownia Ceramiczna

gdanski teatr szekspirowski logoTo projekt edukacyjny organizowany przez Gdański Teatr Szekspirowski dla uczniów, osób z niepełnosprawnością i seniorów z województwa pomorskiego.

W tym roku, do najnowszej edycji Teatralnego Pasjansa zakwalifikowała się grupa teatralna „LUŹNY SKŁAD” ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Słupsku.

Czytaj więcej...

46098126 978491189004192 3579147284576731136 oPrzygotowujemy się do podsumowania udziału SOK-u w programiiae ZAPROŚ NAS DO SIEBIE! 2018. Nasze refleksje i wnioski posłużą do przygotowania prezentacji, które pokażemy podczas wizyty studyjnej w Radomiu.

Istotą spotkania stały się też rozmowy, m.in. o ewentualnych zmianach w ofercie programowej SOK-u w przyszłym roku, korzyściach wynikających z udziału w projekcie, naszych ograniczeniach czy wyzwaniach stawianych przed nami. 

Czytaj więcej...

pas19 b2 burza Choć nadal pracujemy bardzo intensywnie, to zaczęliśmy odliczać czas do spotkania z Wami. I jak obiecywaliśmy, tej jesieni wystawimy spektakl na podstawie „Burzy” Williama Szekspira. Zapraszamy na premierę, którą słupscy widzowie zobaczą w Rondzie 15 listopada o godz. 11.00.

Tych jednak, którym nie uda się dotrzeć w czwartkowe przedpołudnie zapraszamy do obejrzenia LUŹNEGO SKŁADU na deskach Teatru Szekspirowskiego w Gdańsku w dniach 19-21 listopada 2018

spektaklLUŹNY SKŁAD, czyli uczestnicy tegorocznej, IV już, edycji projektu „Teatralny Pasjans”, organizowanego przez Gdański Teatr Szekspirowski, to grupa uczniów i nauczycieli Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Słupsku, która pracuje ze sobą od 2009 roku.

Zrealizowane prezentacje sceniczne z jednej strony są efektem zabawy w teatr, z drugiej zaś wynikają z prób opowiedzenia o otaczającej rzeczywistości za pomocą różnorodnych środków artystycznych. Podejmowane działania mają charakter arteterapii - terapii poprzez sztukę.

Czytaj więcej...

NCK logo pion kolor RGBLublin miastem kultury. Taka refleksja pojawiła się po III wizycie studyjnej w ramach programu "Zaproś nas do siebie".

Tym razem mniej było wykładów oraz warsztatów, za to dominowały spotkania w lubelskich ośrodkach kultury. Miałyśmy przyjemność być w  Galerii Labirynt, Warsztatach Kultury, Izbie Drukarskiej, Centrum Kultury, "Pożegnaniu z Afryką, DDK Czuby Południowe, Fundacji Sztukmistrze, Centrum Spotkania Kultur oraz Brain Damage Gallery. 

Relacja z tego spotkania została przedstawiona pod koniec września. Było zwłaszcza o pracy z cudzoziemcami, spójnej wizji dotyczącej wolontariuszy oraz współdziałaniu ze środowiskiem lokalnym. 

W wizycie studyjnej w Lublinie (22-24 sierpnia 2018 r.) wzięły udział: Joanna Swornowska i Bożena Konarowska.

NCK logo pion kolor RGBZa nami już druga wizyta studyjna w ramach „Zaproś nas do siebie! 2018”, która odbyła się w dniach 6-8 lipca w Murowanej Goślinie.

Słupski Ośrodek Kultury reprezentowała Małgorzata Burjan.

Tak wspomina pobyt:

"Wizyta studyjna to według mnie najlepsza forma zdobywania wiedzy i doświadczania działań społecznych. Dodatkowo mogliśmy wziąć udział w widowisku, którego byliśmy widzami. Bycie świadkiem i uczestnikiem tak szeroko zorganizowanej akcji było dla mnie cennym doświadczeniem. Jestem pełna podziwu dla działań społecznych aktywizujących tak dużą liczbę mieszkańców. Wpływa to mocno na ich poczucie tożsamości z miejscem, w którym żyją".

Więcej o wolontariacie w instytucji kultury, integracji społecznej i partycypacyjnej, Parku Dzieje, widowisku „Orzeł i Krzyż” oraz Muzeum Powstania Wielkopolskiego już po urlopach, na spotkaniu w sierpniu.

Jako przedsmak, kilka fotografii (post Ewa Zbroja).

Podkategorie

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N

Sam Na Scenie

sam na scenie logo

Bip

bip logo pomn1 grad

Sponsorzy

doram logo white2

logo douglas

obi logo

bat logo

Karta Dużej Rodziny

logo familijny slupsk