Słupski Ośrodek Kultury

Ośrodek Teatralny Rondo | Pracownia Ceramiczna

pocztówka promocyjnaSłupski Ośrodek Kultury jest partnerem projektu „BALLADA O WĘDRÓWCE”, realizowanego w Jaszczurowej (gm. Mucharz) od 31.07. do 13.08.2017 r. przez Słupskie Towarzystwo Kultury Teatralnej – Teatr Rondo. Projekt uzyskał dotację w ramach 10. edycji Lata w Teatrze – programu Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego finansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Partnerami projektu są także: Gmina Mucharz, Związek Harcerstwa Polskiego Hufiec Ziemi Wadowickiej, Zespół Szkół w Jaszczurowej, Centrum Edukacji Obywatelskiej.

 „BALLADA O WĘDRÓWCE” – ponieważ jako Stowarzyszenie Teatr Rondo wyjeżdżamy ze Słupska i jedziemy w Beskid Mały. Docieramy do uczniów szkoły położonej w górskiej miejscowości Jaszczurowa. Wędrowanie należy do ich codziennych rytuałów, wpisuje się w ich rytm życia. Podczas warsztatów będziemy pracować nad spektaklem – wędrownym widowiskiem plenerowym, które będzie miało miejsce w kilku punktach/stacjach, rozsianych po Jaszczurowej. Każdy z uczestników warsztatów będzie miał możliwość snucia własnej ballady o wędrówce. Jak kto woli: o powrocie ze szkoły do domu, wyprawy w góry, albo o podróży przez życie; mniej lub bardziej metaforycznej; nasyconej – bądź nie – fantastycznymi, baśniowymi wątkami. Czy wśród teatralnych opowieści pojawią się też wyimki z lokalnych legend (np. o Mysiorowej Dziurze, o wzniesieniu Upalenisku i „czarownicy” Sikonionce/Sikorce)? Tego nie wiemy, ponieważ będziemy pracować bez gotowego scenariusza, a końcowy efekt będzie wynikiem wspólnej pracy instruktorów i uczestników warsztatów. Jedno jest pewne – wykorzystamy pomysły wszystkich dzieci i będziemy angażować je na każdym etapie tworzenia widowiska. Liczymy na kreatywność warsztatowiczów i czujemy, że się nie zawiedziemy!

ZESPÓŁ „BALLADY O WĘDRÓWCE”: Radosław Bułtowicz – warsztaty scenograficzne; Krzysztof Butryn – warsztaty muzyczne; Piotr Deptuła – warsztaty muzyczne; Oleg Dyyak – warsztaty muzyczne; Marta Graban-Butryn – warsztaty muzyczne; Robert Kadela – opieka pedagogiczna; Edyta Sylwia Piekarczyk – warsztaty muzyczne; Dorota Polan – opieka pedagogiczna; Maciej Sierosławski – warsztaty teatralne; Magdalena Szubielska – warsztaty promocyjno-dziennikarskie; koordynacja projektu; Katarzyna Sygitowicz-Sierosławska – warsztaty teatralne.

Więcej informacji o „Balladzie o wędrówce” znajduje się na stronie Lata w teatrze: KLIKNIJ

Lato w teatrze Instytut TeatralnyE teatr

Czytaj więcej...

Galeria w Teatrze Rondo z nowym oświetleniemSłupski Ośrodek Kultury dzięki dzięki środkom finansowym pozyskanym od Narodowego Centrum Kultury oraz Miasta Słupsk zakupił sprzęt elektroniczny oraz wyposażenie dla swoich działań. Korzystając z łącznej dotacji przekraczającej 60000 zł udało nam się wyposażyć w komputery biura i pracownie edukacyjne, zakupić długo oczekiwany projektor multimedialny do sali widowiskowej SOK oraz osprzęt dla kamerzysty. Naszą największą dumą jest nabycie specjalistycznego oświetlenia do galerii w Ośrodku Teatralnym Rondo, dzięki któremu wspaniałe wystawy, zwłaszcza te pochodzące od naszych miejscowych artystów zyskały należytą oprawę. 

 Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Miasta Słupsk

MKiDN-logoLogo NCKLogo Słupsk

5962376a76d78 pProjekt "Śladami Pamięci" to owoc współpracy Słupskiego Ośrodka Kultury, Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej, Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego, Partnerstwa Dorzecza Słupi, Miasta Słupsk.

Projekt zakłada 3 wydarzenia, wszystkie w przestrzeni miejskiej.

1. Murale - Ludomir Franczak (Polska), Sara Kurzinger (Niemcy) i Pilpeled (Izrael) stworzyli 2 murale
2. Tabliczki pamięci - 3 sztuki; będą to pamiątkowe tablice wmurowane w miejsca związane ze słupskimi Żydami, którzy zostali deportowani do obozów koncentracyjnych w 1942 roku
3. Gra miejska "Śladami Tabliczek"; terenowa zabawa dla słupszczan, przybliżająca historię Słupska w kontekście wielokulturowości przedwojennego miasta

Czytaj więcej...

logo_sdopNasz wniosek pt. "U mnie słowo droższe od pieniędzy" został rozpatrzony pozytywnie i otrzymał ostateczną akceptację Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Projekt realizowany będzie w ramach programu "Promocja czytelnictwa" ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z funduszy Promocji Kultury. Przy wsparciu środków Miasta Słupsk jako wkład własny.

Działania edukacyjne i artystyczne projektu będą służyły promowaniu czytelnictwa a przede wszystkim literatury polskiej. Chcemy tworzyć modę na czytanie, na noszenie książki w plecaku i wyjmowanie jej w wolnych chwilach zamiast telefonu. Będziemy zamieniać słowo pisane na słowo mówione lub na znak materialnie istniejący w przestrzeni.

Słowo pisane i mówione jest sztuką dostępną wszystkim, jako dziedzina życia społecznego i kulturalnego, i jest obecne w życiu każdego. Słowo, które traci we współczesnej kulturze obrazkowej na wartości, coraz częściej wypowiadane jest zbyt pośpiesznie, zbyt niewyraźnie, gubiąc sens przekazu. W czasach, kiedy przyzwyczajeni do bombardowania słowami z reklam, krótkimi tekstami internetowymi coraz rzadziej sięgamy po książkę, będziemy odkrywać moc słowa na warsztatach, spotkaniach, konsultacjach i spektaklach. Przez dziesięć miesięcy trwania projektu, jego odbiorcy będą mieli sposobność poznania w czasie różnorodnych wydarzeń programu meandrów literatury polskiej - od tekstów klasycznych po współczesne.

Czytaj więcej...

Słupski Ośrodek Kultury dzięki dzięki środkom finansowym pozyskanym od Narodowego Centrum Kultury oraz Miasta Słupsk prowadzi obecnie projekt "Szczebel w drabinie" Zadanie polega na doposażeniu pracowni edukacji kulturalnej Słupskiego Ośrodka Kultury. W sali widowiskowej Teatru Rondo powstanie profesjonalne stanowisko dla kamerzysty, który będzie rejestrował i obrabiał nagrany materiał z przedstawień, spektakli, widowisk i koncertów. Sprzęt ten będzie również służył do dygitalizacji starych i nowych materiałów dokumentujących działalność SOK. Postanie także drugie stanowisko do profesjonalnej obsługi oświetlenia i nagłośnienia przedstawień oraz produkcji filmów video. Poza tym wymienimy niedziałający projektor w sali widowiskowej w SOK. Zaopatrzymy w nowe komputery 3. stanowiska. Na koniec zamontujemy długo oczekiwane oświetlenie w sali wystawowej O.T. Rondo.

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Miasta Słupsk

MKiDN-logoLogo NCKLogo Słupsk

maxresdefault ModifiedImpreza pod patronatem Ambasadora Portugalii w RP oraz Prezydenta Miasta Słupska.

  • Manoel de Oliveira 3 juillet 2008 2Inauguracja festiwalu nastąpi 19-go kwietnia w Kinie Rejs, gdzie zostanie zaprezentowana retrospektywa filmów Manoela de Oliveira. Reżyser ten zaczynał w latach 20 zeszłego stulecia (zmarł w 2015 w wieku 106 lat!), realizował filmy przez cały XX wiek, zarówno dokumentalne, jak i fabularne, zyskując największe uznanie za twórczość dokonywaną po ukończeniu 75 roku życia. Czterodniowy przegląd będzie zaledwie muśnięciem bogatego dorobku de Oliveira'y, człowieka będącego prawdziwym symbolem kina portugalskiego. Szczegóły wydarzenia: (KLIKNIJ).

 

  • Azulejos Parque Eduardo VII 220 i 21 kwietnia od 17:30 do 19:00 będą odbywać się w Pracowni Ceramicznej SOK warsztaty tworzenia "Azulejos", malowanych ceramicznych płytek. Sztuka ta została w Średniowieczu przyniesiona do Hiszpanii przez Maurów, następnie przyjęła się w Portugalii. Niechęć do pustki - horror vacui - obowiązująca w tamtych czasach w architekturze, stworzyła modę na wchodnie ceramiczne mozaiki i utrwaliła je w kulturze iberyjskiej. Wzornictwo obejmowało początkowo proste geometryczne wzory, stopniowo dążąc w stronę zachwycających obrazów o dużym stopniu skomplikowania i szczegółowości. Mozaiki Azulejos umieszczano na ścianach, zarówno zewnętrznych, jak i wewnętrznych - poza walorami estetycznymi płytki owe były po prostu łatwe do czyszczenia. Więcej o Azulejos tutaj: (KLIKNIJ).

Czytaj więcej...

Podkategorie

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
5
6
7

Sam Na Scenie

sam na scenie logo

Bip

bip logo pomn1 grad

Sponsorzy

doram logo white2

logo douglas

obi logo

bat logo

Karta Dużej Rodziny

logo familijny slupsk