Zajęcia teatralne z elementami zabaw Impro dla osób od 16 roku życia

Warsztaty polegają na zabawach teatralnych, opartych o sztukę improwizacji. Prowadzić je będą entuzjaści tej formy działania scenicznego - Małgorzata Burjan i Piotr Łukaszewicz.

"Zajęcia teatralne z elementami zabaw Impro" to chęć zaszczepienia tej formy teatralnej na lokalnym gruncie. Planujemy z czasem zrobić spotkania otwarte dla publiczności, jednak na początku podejmiemy się próby stworzenia zamkniętej, stałej grupy. Spotkania przeznaczone są dla amatorów, którym znana jest forma zabaw impro (np. program "Whose line is it, anyway?"), dla osób które lubią kabaret, improwizację na scenie a przede wszystkim - dobrą zabawę w grupie.

Ilość miejsc ograniczona. Zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tel. 59 842 63 49

Zajęcia w czwartki o godz. 17:30

Czym jest impro? To forma teatralna, która pojawiła się w angielskim i amerykańskim teatrze w latach sześćdziesiątych XX wieku. Obecnie jest popularna na całym świecie. Opiera się na metodach pracy stworzonych przez Violę Spolin (szkoła amerykańska) i Keitha Johnstone’a (szkoła angielska). Buduje przedstawienie teatralne na oczach widza, wykorzystując między innymi różne formy improwizacji, techniki i struktury narracyjne oraz formy pantomimiczne.