To już 12 edycja – GrajDołka – Festiwalu Gier Planszowych!

Ale zacznijmy od początków. Słupskie spotkania z grami planszowymi zainicjowali i zorganizowali Paweł Żmuda (GOK Główczyce), Krzysztof Sawicki (Księgarnia Ratuszowa) i Stowarzyszenie Filart w osobach Małgorzata Sokołowska i Tomasz Kamiński.

Pierwsza edycja festiwalu odbyła się 21 marca 2015 roku w Emceku (wtedy MCK). „Inspiracją i pierwowzorem do zorganizowania imprezy był gdyński festiwal pt. "Grajmy". Przedstawiłem swój pomysł Krzysztofowi, okazało się wówczas, że w tym samym czasie zastanawialiśmy się nad zorganizowaniem czegoś podobnego - mówi Paweł Żmuda.”

https://gp24.pl/i-festiwal-gier-planszowych.../ar/4850857

 

Tegoroczny GrajDołek pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Słupska odbędzie się

pod tarasem Emceku, Al. 3 Maja 22.

2 i 3 kwietnia w godzinach 12.00-20.00 zapraszamy miłośników gier planszowych, na rozgrywki karciane, strategiczne, bitewne, zręcznościowe, rodzinne i wiele innych.

Będą na was czekały gry od firmy i wydawnictw takich jak:

- Rebel

- Underworld Kingdom

- Galakta

- Lacerta

- Portal Games

- Lucky Duck Games

- Black Monk Games

- Lucrum Games

Pokłosiem tego wydarzenia są Planszowe Mole, które spotykają się w pierwszy poniedziałek miesiąca w godzinach 18.00-20.00 w Emceku pod tarasem. Rozgrywane są dobrze znane każdemu gry takie jak Azul, Carcassonne, Dixit, Wsiąść do pociągu Europa, Terra, Fasolki, jak i te nowsze Beez, Odjechane jednorożce, Pstryk, Paryż: Miasto świateł, Gra w zielone, Jednym słowem, Patchwork, Montana. Można też przyjść z własną grą.