Czerwiec to tradycyjnie już ostatni miesiąc klubowych spotkań przed wakacyjną przerwą. Zanim ta jednak nastąpi, zapraszamy do sprawdzenia propozycji, które przygotowaliśmy dla widzów DKF PROJEKCJA w nadchodzących tygodniach.

2 czerwca pokażemy amerykański debiut Małgorzaty Szumowskiej Infinite Storm. Scenariusz został oparty na historii Pam Bales (w tej roli znakomita Naomi Watts), pielęgniarki i przewodniczki górskiej, która ryzykując własne życie stara się ocalić napotkanego na szlaku mężczyznę. Tłem zapierającej dech w piersiach i mrożącej krew w żyłach wyprawy są Góry Białe - jedno z najbardziej niebezpiecznych pasm świata, słynące z kapryśnej pogody i niezwykle silnych porywów wiatru.

Infinite Storm 

9 czerwca, za sprawą Jonasa Carpignano, przeniesiemy się do portowego miasteczka na południu Włoch. To tam dorasta tytułowa, nastoletnia Chiara i to właśnie z jej perspektywy poznajemy rodzinne sekrety, które zmuszą bohaterkę do podjęcia ważnych życiowych decyzji.
Nagrodzony w Cannes obraz jest domknięciem trylogii kalabryjskiej i - jak piszą krytycy - najlepszym i najbardziej poruszającym filmem w twórczości reżysera.

 Chiara

Z kolei 16 czerwca zapraszamy na pokaz pięciu krótkometrażowych filmów aktorskich, które w tym roku były nominowane do Oscara. W ramach seansu pod hasłem Oscar Nominated Short Films 2022 będziemy towarzyszyć Henrikowi, który za wszelką cenę musi zaśpiewać karaoke (On my mind); znajdującemu się w sytuacji bez wyjścia Mateo (Please hold); niskorosłej Julii, która poznaje przystojnego kierowcę ciężarówki (polski kandydat - Sukienka); brytyjskiej rodzinie, której spokojne życie w ułamku sekundy rozpada się na kawałki (The long goodbye) i nastoletniej Sezim z Kirgistanu, która staje przed wyborem między wolnością, a poszanowaniem tradycji (Ala Kacchu - take and run).

Sukienka 

W następnym tygodniu, 23 czerwca, dzięki produkcji Men sięgniemy do horroru - gatunku, który niezwykle rzadko pojawia się w naszym klubowym repertuarze. Warto jednak pamiętać, że za projekt odpowiada Alex Garland, reżyser Ex Machiny, którego oryginalne dzieła zawsze zaskakują i trzymają w napięciu. Tym razem stworzył on intrygującą, gęstą i pełną mrocznych tajemnic opowieść o młodej kobiecie, która próbuje uwolnić się od dręczących ją wspomnień.

 Men

Nasze miesięczne spotkania zakończymy 30 czerwca filmem Jacquesa Audiarda Paryż, 13. dzielnica. To zachwycające, stylowe love-story, w którym reżyser z czułością i humorem przygląda się współczesnym związkom. Scenariusz, którego współautorką jest Céline Sciamma, powstał na podstawie jednego z najgłośniejszych amerykańskich komiksów ostatnich lat „Śmiech i śmierć” Adriana Tomine’a.

 Paryż 13 dzielnica

Przypominamy, że seanse DKF PROJEKCJA im. Grażyny Bożek-Szczepłockiej odbywają się w sali kina Rejs (Emcek, al. 3 Maja 22) zawsze o godzinie 18:00. Prelekcje przed czwartkowymi filmami wygłosi Anna Patalon - absolwentka prawa i filozofii, pasjonatka kina.

Bilety na pokazy dostępne są w sprzedaży stacjonarnej oraz internetowej. Osoby zainteresowane udziałem we wszystkich klubowych seansach zachęcamy do zakupu miesięcznego karnetu w cenie 65zł (wyłącznie w kasie kina).

PISF log1pol

Działalność DKF PROJEKCJA jest realizowana przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.