Z okazji Dnia Matki w czwartek 26 maja o godzinie 18.00  kino REJS i DKF PROJEKCJA serdecznie zapraszają na pokaz specjalny filmu "Mała mama" z napisami w języku polskim i ukraińskim.

MAŁA mama pokaz specjalny 2

 

MAŁA MAMA

Petite maman
Francja 2021, 72 min
reżyseria: Céline Sciamma
scenariusz: Céline Sciamma
zdjęcia: Claire Mathon
muzyka: Jean-Baptiste de Laubier
obsada: Joséphine Sanz, Gabrielle Sanz, Nina Meurisse, Stéphane Varupenne

Ośmioletnią Nelly poznajemy w momencie, gdy dziewczynka dowiaduje się o śmierci swojej babci. Nie tylko przeżywa własną żałobę, lecz także przygląda się silnym emocjom targającym całą rodziną. W postawie Nelly zaskakująca dojrzałość łączy się z dziecięcą wiarą w potęgę wyobraźni. To właśnie dzięki niej na drodze dziewczynki staje w pewnym momencie rówieśniczka, która wydaje się łudząco podobna do jej matki.
Reżyserka przygląda się temu niecodziennemu spotkaniu z zaciekawieniem i czułością, która nadaje filmowi uniwersalność i wzbogaca go o wymiar terapeutyczny. Mała mama to bowiem nic innego, jak spełniona fantazja o zaprzyjaźnieniu się z własnym rodzicem.

Céline Sciamma, autorka nagrodzonego w Cannes Portretu kobiety w ogniu, w swoim najnowszym filmie porusza motyw przepracowywania żałoby, jednak na pierwszy plan wydobywa niezwykłą czułość rodzinnych relacji i celebruje ciekawość świata, którą zaraża nas młodziutka Nelly. Mała mama to historia z ducha baśniowa, pełna dyskretnego ciepła, i zarazem list miłosny do tego momentu w naszym życiu, kiedy rzeczywistość poznawaliśmy przede wszystkim sercem.
Nasze relacje rodzinne zapewne dużo by zyskały na tym, gdybyśmy wiedzieli więcej o swoich rodzicach jako dzieciach, a oni nie zapominali tak szybko, jak to było być dzieckiem. Piękny, mały, czuły, mądry film. /ze strony filmweb/

 

bilety dostępne w kasie kina
i online na stronie Ekobiletu