Najpiękniejszy miesiąc w roku dla kina nie bywa zbyt łaskawy. Widzowie nadto łatwo wybierają inne niż rejsowy fotel formy relaksu. A przecież spacer do kina to znakomity wypoczynek, coś dla ciała i coś dla ducha. Szczerze polecamy:) Zwłaszcza że majowy repertuar to bogata w wartościowe składniki mieszanka zabawy i tonów bardziej refleksyjnych...

05 afisz majowy 2022

 

 

Wydarzeniem miesiąca będzie z pewnością spotkanie z reżyserką Anną Kazejak po DKF-owym pokazie filmu "Fucking Bornholm" /czwartek, 12 maja, 18:00/.

Szczególnie gorąco polecamy zachwycającą wizualnie i niestety bardzo aktualną animację Ariego Folmana "Gdzie jest Anne Frank", na podstawie głośnego pamiętnika ukrywającej się w Amsterdamie w trakcie II wolny światowej trzynastoletniej żydowskiej dziewczynki. To głęboko humanistyczny film wzywający do pomocy słabszym, tolerancji i solidarności z każdym człowiekiem w potrzebie.

W ramach cyklu PO FILMIE. OCZAMI KOBIET spotkamy się wspólnie ze Stowarzyszeniem Kobiecy Słupsk w niedzielę, 15 maja, a tematu do rozmowy dostarczy nam "Lingui", historia kobiecej solidarności w kraju, w którym aborcja jest zarówno grzechem, jak i przestępstwem. Nie chodzi tym razem o Polskę, akcja filmu rozgrywa się bowiem w Czadzie.

W następny weekend, w dniach 20 - 22 maja, zapraszamy na 19. już Weekend z Millennium Docs Against Gravity. W trakcie trzech dni zaprezentujemy sześć najciekawszych filmów tegorocznej edycji MDAG, jednego z największych na świecie festiwali filmów dokumentalnych. W sobotę, 21 maja, po filmie "Krowa" odbędzie się spotkanie z Kuchnią Społeczną.

W sobotę, 21 maja, w ramach cyklu Wielkie Widowiska pokażemy imponującą inscenizację z Metropolitan Opera dzieła Wolfganga Amadeusza Mozarta „Zaczarowany flet”. To idealna propozycja dla tych wszystkich, którzy miłością do opery pragną zarazić swoje dzieci lub wnuki: wspaniałe przedstawienie familijne z barwnymi kostiumami, bajkowym librettem, akcentami komediowymi i wielkimi animowanymi lalkami, poruszanymi m.in. za pomocą powietrza.

Dwukrotnie w nadchodzącym miesiącu spotkamy z młodszymi widzami i ich opiekunami na rodzinnych warsztatach artystycznych: 8 maja po filmie "Nawet myszy idą do nieba" pokażemy, jak samodzielnie wykonać lalkę-kukiełkę, a 19 maja po pokazie "Yakari i wielka podróż" będziemy tworzyć sznurkowe łapacze snów. Warsztaty są bezpłatne za okazaniem biletu z seansu, ilość miejsc ograniczona, zapisy w kinie Rejs (tel. 507 846 243, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript./.

 

05 - afisz majowy 2022

05 - repertuar majowy 2022

05 - opisy filmów majowych 2022