19 grudnia br. o godz. 18.00 zapraszamy do OT Rondo na spotkanie autorskie z Martą Alicją Trzeciak, w trakcie którego autorka promować będzie swoją najnowszą książkę pt. "Czy słonie dają klapsy? Fascynujące rodzicielstwo zwierząt" Gośćmi spotkania będą również pracownicy słupskiego schroniska dla zwierząt wraz ze swoimi czworonożnymi podopiecznymi. Marta Alicja Trzeciak - dziennikarka naukowa i publicystka, z wykształcenia lekarz weterynarii. Fascynatka fizjologii środowiskowej oraz etologii. Prywatnie mama, zapalona rowerzystka i mól książkowy. Autorka odsłania w książce kulisy niezwykłego świata zwierząt, przy okazji rozprawiając się z mitami na temat rodzicielstwa.

To pierwsze z cyklu spotkań w ramach Słupskiej Kafejki Prawnej. W ramach tego przedsięwzięcia chcielibyśmy przybliżyć funkcjonowanie wymiaru sprawiedliwości i aktualnych problemów, z którymi się on zmaga ...Spotkania z założenia mają charakter apolityczny, a to oznacza iż w Kafejce nie będziemy rozmawiać o polityce. 17 grudnia 2018r. godz. 18.00, Ośrodek Teatralny Rondo przy ul. Niedziałkowskiego 5a. Wstęp wolny. Nasze pierwsze spotkanie uświetni wyjątkowy Gość Pan mecenas Michał Wawrykiewicz, najbardziej znany jako jeden z założycieli i aktywny działacz Inicjatywy „Wolne Sądy”.Będziemy chcieli porozmawiać nt. „Wymiar sprawiedliwości oczami praktyka- w kontekście ostatnich zmian w sądownictwie. Czy mnie jako Obywatela to dotyczy?”Jakie znaczenie dla Obywatela i jego spraw ma niezawisłość sędziów i niezależność sądów? Czy warto o to walczyć? Na czym polega istota pytań prejudycjalnych do Trybunału Sprawiedliwosci Unii Europejskiej? Czym zajmuje się tak naprawdę ten Trybunał? Jakie znaczenie w zakresie praworządności mają i mogą mieć jego rozstrzygnięcia?Na te i inne pytania postaramy się się odpowiedzieć w czasie tego spotkania. Dlatego bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich, którym wymiar sprawiedliwosci leży na sercu... i chciałby bliżej go poznać. Jak funkcjonuje, czym zajmują się jego uczestnicy? Czym tak naprawdę jest ten wymiar sprawiedliwości ...
11 listopada obchodzić będziemy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Polskie kino natomiast w tym roku obchodzi 110. urodziny. Najstarszym polskim filmem jest bowiem pochodząca z 1908 roku „Pruska kultura”. Dlatego też nie możemy ominąć takiej okazji do świętowania! Wspólnie z kinami zrzeszonymi w Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych zapraszamy Widzów do uczczenia tych dwóch wyjątkowych dat w najprzyjemniejszy z możliwych sposobów, czyli w kinie! Tego dnia na ekranie kina Rejs będą królować wyłącznie nowe, rodzime produkcje. Pokażemy polskiego kandydata do Oscara - "Zimną wojnę" Pawła Pawlikowskiego, inspirowany historią rodzinną "Jak pies z kotem" Janusza Kondratiuka oraz bijący rekordy frekwencyjne "Kler" Wojtka Smarzowskiego. Bilety na seanse, w świątecznej cenie 10,00zł, można nabyć w kasie kina lub w sprzedaży internetowej, w systemie Ekobilet. Harmonogram pokazów: godz. 14.00 - Zimna wojnagodz. 16.00 - Jak pies z kotemgodz. 18.00 - Kler Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania.
Słupski Ośrodek Kultury zaprasza wszystkich chętnych do aktywnego udziału w wydarzeniach zaplanowanych na okres wakacyjny. Oferta skierowana jest do dzieci, młodzieży i dorosłych - każdy powinien znaleźć coś dla siebie. W drugą niedzielę lipca zapraszamy na Rynek Rybacki pod Spichlerzem Richtera w Słupsku na Jarmark Gryfitów.

W dniach 18-20 maja 2018 zapraszamy do kina Rejs Słupskiego Ośrodka Kultury na Weekend z 15. Millennium Docs Against Gravity. Jak co roku festiwal jest okazją do zobaczenia najnowszych, najciekawszych produkcji kina non-fiction. Hasłem ODERWIJ SIĘ! zachęcamy do otwarcia się na świat, z dala od stereotypów i przyzwyczajeń. W tym roku, z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości, w ramach Weekendu pokażemy dokumenty polskich twórców, którzy w ostatnich latach podbijają festiwale filmowe na całym świecie, niejednokrotnie zdobywając większą sławę zagranicą niż w kraju.

Komisja XXIV Samorządowego Konkursu Nastolatków "8 Wspaniałych" powiatu słupskiego nie miała w tym roku łatwego zadania. Jak może być łatwo wyłonić zwycięzców, gdy sami uczestnicy konkursu nie chcą hałasu dookoła siebie, uważając, że "nie robią niczego specjalnego" i nie zasługują na laury? :) Młodzi ludzie po raz kolejny zachwycili empatią, ofiarnością, bezinteresownym zainteresowaniem, poświęceniem, wytrwałym niesieniem pomocy potrzebującym. Wszyscy zgłoszeni są WSPANIALI, niemniej Konkurs rządzi się swoimi prawami i grono ścisłej czołówki musiało zostać zawężone do primorum inter pares.

Kino studyjne Rejs Słupskiego Ośrodka Kultury zaprasza młodzież do udziału w 12. edycji konkursu „Mój pomysł na film”. Konkurs ma zasięg ogólnopolski i skierowany jest do uczniów w wieku 13-19 lat, a jego celem jest popularyzacja sztuki filmowej oraz zachęcanie młodzieży do aktywności twórczej. Prace konkursowe można zgłaszać w trzech kategoriach: 1. PLAKAT do dowolnego filmu (fikcyjnego bądź istniejącego). Technika wykonania plakatu może być dowolna, format od A3 do A1. Obowiązuje forma papierowa. 2. SCENARIUSZ FILMOWY o objętości do 10 stron A4. 3. KRÓTKOMETRAŻOWY FILM FABULARNY o długości do 10 minut. Każdy uczestnik może złożyć tylko jedną pracę w danej kategorii (jeden scenariusz, jeden plakat, jeden film). Prace konkursowe można dostarczyć osobiście lub przesyłać pocztą na adres: kino studyjne Rejs, al. 3 Maja 22, 76-200 Słupsk z dopiskiem „konkurs Mój pomysł na film” wraz z wypełnioną kartą zgłoszenia.

W tegorocznej kweście uczestniczyło 207 wolontariuszy kwestujących, którym towarzyszyło ponad 100 słuchaczy Szkoły Policji. Imprezy zamknięte poprzedzające 26. Finał zostały zorganizowane w 31 szkołach i przedszkolach, w tym w 4 placówkach z powiatu słupskiego. Łącznie podczas tych imprez zebrano 39 386,68 zł.W działania 26. Finału włączyło się ponad 60 instytucji i organizacji (współorganizatorzy i sponsorzy), oprócz tego wiele osób prywatnych (współorganizatorzy, darczyńcy). 13 i 14 stycznia 2018 r., oprócz głównej imprezy finałowej w CH JANTAR odbyło się wiele imprez towarzyszących, m.in.: - spektakl „Pippi Pończoszanka” w Teatrze Lalki Tęcza- koncert zespołu Shakin' Daddies w Dom Ówce- 15. Turniej Tenisa Stołowego w OSR ul. Niedziałkowskiego 2- VI Słupski Bieg Orkiestrowy na Stadionie 650-lecia- Festyn Rodzinny w SP 5- występy uczniów Szkoły Muzycznej Yamaha w Antrakcie- Otwarta Scena w Słupskim Ośrodku Kultury- "Jazz na scenie" w Antrakcie

18 marca 2018 zapraszamy do Emceku na 3 maja 22 na kolejną, siódmą już edycję "Grajdołka". Słupski Festiwal Gier Planszowych to pierwsza impreza tego typu na terenie Pomorza Środkowego. Organizowana jest dla fanów tradycyjnych gier -  klasycznych, planszowych, karcianych, bitewnych - wszystkiego, co interesuje miłośników wspólnego spędzania czasu w świecie wyobraźni.  W tym roku proponujemy kilkadziesiąt gier do wyboru, w tym ESPLENDOR, DRAKO, ABYSS, TOKAIDO, DUSZKI, ABALONE, WIKINGOWIE, EVEREST, gry dla najmłodszych od wydawnictwa Egmont. Oczywiście można przynieść własne gry, do czego serdecznie zachęcamy! "Grajdołek" to unikalna okazja do wyciągnięcia spod szaf zakurzonych pudeł z ukochanymi grami - wreszcie będzie "z kim grać"! Organizatorzy: SOK, Emcek, GOK, Stowarzyszenie FILART i Księgarnia Ratuszowa zapraszają serdecznie do wspólnej zabawy! Wstęp wolny. Start imprezy o godzinie 15:00.
Kulturalny Punkt Zapalny i Słupski Ośrodek Kultury pod patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy i Prezydenta Miasta Słupska Roberta Biedronia zapraszają na: "Utraty Marcowe - 16. Dni Kultury Żydowskiej w 50 rocznicę Marca'68". Obowiązują wejściówki, rezerwacje pod numerem telefonu 59 842 63 49. 18:00 w Teatrze RONDO: prezentacja multimedialna Leo Leszka Kantora - „Album rodzinny. Zdjęcia, które Żydzi zabrali ze sobą...”. Po projekcji rozmowa Leo Kantora i Roberta Biedronia "W poszukiwaniu tolerancji" 19:30 w Teatrze RONDO: „Lawina bieg od tego zmienia”; o traktatach wierszem Czesława Miłosza i Utratach Marcowych ze szwedzkim tłumaczem, członkiem Szwedzkiego Związku Tłumaczy Przysięgłych, JURKIEM HIRSCHBERGIEM rozmawiają Jolanta Krawczykiewicz i prof. Tadeusz Sucharski. W KINIE REJS: projekcja filmu "Skibet/Hatikvah" (bilety: 10 zł) 23 marca, godzina 16:4524 marca, godzina 20:0025 marca, godzina 18:00 Finansowane ze środków Województwa Pomorskiego i Miasta Słupsk.