Ella Fitzgerald: Just One of Those Things - pokaz z prezentacją Andrzeja Winiszewskiego

Kategoria
Kino
Termin
2021-11-23 18:00
Miejsce
kino Rejs, al. 3 Maja 22
Telefon
507 846 243
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona WWW

ecobilet emcek

Wielka Brytania 2019, 89 min

reżyseria: Leslie Woodhead
obsada/wywiady: Tony Bennett, Jamie Cullum, Laura Mvula, Johnny Mathis, Smokey Robinson, Cleo Laine, Andre Previn, Norma Miller, Patti Austin,
Izsak Perlman, Margo Jefferson, Will Friedwald, Ray Brown Jr. (syn)

Ella Fitzgerald miała zaledwie 15 lat kiedy w roku 1934 wygrała konkurs talentów w Teatrze Apollo w Harlemie. W ciągu kilku miesięcy stała się wielką gwiazdą. Film zabiera nas w podróż przez ponad sześć dekad podczas których jej zachwycający głos zamieniał osobiste tragedie i problemy ówczesnych czasów, w wielką radość.

W filmie pokazane są niepublikowane dotąd zdjęcia i wywiady. Oto Ella jakiej nie znał świat - twarda, zamyślona, zabawna, olśniewająca innowatorka w muzyce. Film odkrywa także nieznane dotąd fakty dotyczące Elli walczącej o prawa obywatelskie w czasach rasizmu, oraz dylematy z jakimi walczyła prywatnie przez całe swoje życie: głód występów przed wielbiąca ją publicznością, z nieustanną tęsknotą za mężem i synem. W momencie kiedy stała się najwspanialszą piosenkarką na świecie, jej pianista i przyjaciel Oscar Peterson powiedział, że Ella "była najbardziej samotną kobietą na świecie". Z kolei Jamie Cullum powiedział, że "jej muzyka jest z jednym z powodów, dla których warto żyć na tej planecie".

Seans rozpocznie godzinna multimedialna prezentacja dziennikarza muzycznego Andrzeja Winiszewskiego pt. „Jazz jest Kobietą, czyli jak kobiety tworzyły historię jazzu”.

bilety: 18, 15, 13zł

 
 

Terminy

  • 2021-11-23 18:00