Integracja TY i JA - blok II

Kategoria
Kino
Termin
2020-11-05 18:00
Miejsce
OT Rondo
Telefon
59 842 63 49
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona WWW

ZOBACZYĆ NIEPODLEGŁOŚĆ

Polska 2020, 10 min
reżyseria: Piotr Jasiński

film dokumentalny

Niewidomy chłopak Wojtek maszeruje w narodowo-patriotycznym pochodzie z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. Po drodze spotyka różnych uczestników marszu. Bohater chce na własnej skórze poczuć, czym w dzisiejszych czasach jest patriotyzm? Czym dla Polaków jest niepodległość? Wojtek dochodzi do wniosków, których wielu z nas – choć widzi – często nie dostrzega.

Zobaczyć niepodległość 1

NA GÓRZE TYRRYRY

Polska 2019, 60 min
reżyseria:
Renata Kijowska

film dokumentalny

Bez litości! – chłopaki jej nie cierpią. Na Górze, jak sami mówią, to „półnormalny” zespół, bo połowę składu społeczeństwo uważa za niepełnosprawną. Adam, Robert i Kris mają gdzieś swoje dolegliwości, bardziej zajmują ich zwykłe problemy: alkoholizm, kłopoty rodzinne czy bezrobocie. To żadne przeszkody, by zagrać na największym festiwalu rockowym w tej części Europy. Czy im się uda? Czy występ coś w ich życiu zmieni?

Na Górze Tyrryry 1

UŚCISKÓW TWOICH MI POTRZEBA

Polska 2020, 18 min
reżyseria: Andrej Kuciła

film dokumentalny, wersja z polskim lektorem

Gdzieś w dalekiej białoruskiej wsi, w niewielkim domu, 92-letnia Walentyna u kresu życia wertuje stare zeszyty córki. Wraz z nią wyruszamy w podróż przez nieznany świat człowieka, o którym „wszyscy zapomnieli”.

 
 

Terminy

  • 2020-11-05 18:00