A potem tańczyliśmy

Kategoria
Kino
Termin
2020-11-04 18:00
Miejsce
OT Rondo
Telefon
59 842 63 49
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona WWW

ecobilet emcek

And Then We Danced
Gruzja, Szwecja, Francja 2019, 113 min.

reżyseria: Levan Akin
scenariusz: Levan Akin
zdjęcia: Lisabi Fridell
muzyka: Zviad Mgebry, Ben Wheeler
obsada: Levan Gelbakhiani, Bachi Valishvili, Ana Javakishvili, Kakha Gogidze, Levan Gabrava

Zakochany w tańcu Merab od najmłodszych lat trenuje w Gruzińskim Balecie Narodowym. Jego jedynym marzeniem jest dostanie się do głównego składu, dzięki czemu będzie mógł wyruszyć w tournée i opuścić konserwatywną Gruzję. Kiedy jeden z głównych tancerzy zostaje zwolniony i rozpoczyna się rekrutacja na jego miejsce, ten cel wydaje się być na wyciągnięcie ręki.

W tym czasie do zespołu dołącza nowy tancerz, charyzmatyczny i utalentowany Irakli, który może stanąć Merabowi na drodze. Wspólne treningi sprawiają, że Irakli staje się nie tylko jego najgroźniejszym rywalem, ale też obiektem pożądania, które może na zawsze przekreślić jego karierę.

Rozgrywający się w środowisku tancerzy film szwedzko-gruzińskiego reżysera, zasłynął za sprawą skandalu. Widziano w nim atak na uświęconą tradycję, obrazę narodowej dumy. Tymczasem prezentowane w Cannes dzieło Levana Akina to przede wszystkim zachwycająca subtelnością opowieść o dorastaniu, będąca przepięknym listem miłosnym do gruzińskiej kultury. /Kaja Łuczyńska, offcamera.pl/

bilety: 15, 12, 10zł

 
 

Terminy

  • 2020-11-05 20:00
  • 2020-11-04 18:00