artyści festiwalu mikro_makro

Marek Mielnicki, ur. w Tarnobrzegu w 1976r. Fotograf, dizajner, grafik komputerowy. Założyciel grupy Minilabisci. Jak o sobie mówi - usilnie próbuje zajrzeć pod podszewkę otoczenia. Zadaje pytanie 'dlaczego właśnie tak'.
Eksplorator internetu, domorosły wynalazca lasera. Wystawia w galeriach (Galerie miejskie Łódź, Toruń, Poznań, Bielsko Biała; Zachęta- Warszawa; Dullmonkeys Gallery- Nancy) i przestrzeniach publicznych (Stary Browar, CK Zamek, Kisielice w Poznaniu, Forum Fabricum w Łodzi)
www.mielnickidesign.com

www.shirtee.com

Jacaszek- Debiuty dźwiękowe Michała Jacaszka, to muzyka ilustrująca poezję. Potem nastąpiła współpraca z Miłką Malzahn. W 2000 roku zrealizowali projekt "Mapa"(OFFMUSIC, 2004), oraz drugi album ?Sequel?. W międzyczasie Michał rozpoczął poszukiwania w kierunku "bajek" dźwiękowych mikroopowieści, nawiązujących trochę do starych bajek na winylach, trochę do współczesnych kierunków muzycznych. Wersja studyjna elektronicznych bajek, zatytułowana "LO-Fi Stories" ukazała się w GUSSTAFF Rec, w 2004 roku. W tym samym roku powstał projekt "LEM KONZEPT"- kolejny muzyczny flirt z literaturą- tym razem Jacaszek wziął na warsztat "Bajki robotów" Stanisława LEMA.

www.jacaszek.com

Zosia Esden- Znajduje źródła inspiracji w otaczającej ją przestrzeni dźwiękowej. Lubi eksperymentować głosem dlatego też najlepiej odnajduje się w obszarach free jazzu oraz współczesnej muzyki improwizowanej. Fascynuje ją wykorzystywanie głosu ludzkiego jako instrumentu który może spełniać różne funkcje. Nie obce jest jej również bardziej klasyczne podejście do techniki wokalnej ponieważ daje ono możliwość budowania warsztatu.

Ula Sawicka to licealistka ze Słupska. Od 6 lat tańczy w teatrze In Crudo, a od 4 lat związana ze słupskim Teatrem Rondo. Na scenie przeważnie mówi- słowem i ruchem. W 2006 roku zajęła 3 miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim Literatury Romantycznej w Szczecinie oraz została wyróżniona na Ogólnopolskim Konkursie Literatury Współczesnej.

www.dlatego.slupsk.pl

Magdalena Franczak- ukończyła malarstwo na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Oprócz malarstwa artystka porusza się w przestrzeni instalacji, fotografii, designu, performance'u, projektuje kostiumy i scenografie teatralne. Formą wyjściową dla jej działań jest pamięć i ruch ciała. W swojej działalności często porusza tematy związane z dzieciństwem i jego rytuałami. Wystawia w Polsce (Galeria Wozownia w Toruniu, Arsenał w Poznaniu, BGSW w Słupsku) i za granicą (Portugalia, Niemcy, Kanada, Rosja), współtworzy projekty interdyscyplinarne.

Grupa KOT powstała w 2004 roku. Jej działalność to muzyka, poezja, audioperformance. Zespół koncertuje z użyciem magnetonów kasetowych w roli instrumentów w oparciu o partytury. Liderem i założycielem KOTa jest Wojciech Bąkowski melorecytujący i śpiewający swoje teksty na koncertach. Dyryguje on, jako mistrz ceremonii dwoma magnetofonistami Piotrem Bosackim i Przemysławem Saneckim. Wcześniej w składzie grupy występowali: Konrad Smoleński, Tomasz Mróz i Leszek Knaflewski. Członkowie grupy należą do składów innych zespół, takich jak: Czykita, Kristen. Grupa KOT działa w stowarzyszeniu PINKPUNK.

www.myspace.com/grupakot

www.pinkpunk.pl

Michael Ackerman- amerykański fotograf ur. W 1967r. w Tel Avivie, związany z paryską galerią VU. Opublikował dwa zbiory fotografii- ?End Time City? (1999), za który otrzymał nagrodę Nadara (najbardziej prestiżowa nagroda francuska za album fotograficzny) oraz ?Fiction? (2001). W 1998 roku otrzymał nagrodę Infinity przyznawana przez International Center of Photography w Nowym Jorku. Tworzy głównie czarno-białe fotografie charakteryzujące się głębokim, wewnętrznym charakterem. Wystawia w najważniejszych galeriach na świecie. Jego ostatni projekt to multimedialny pokaz slajdów.

Miho Iwata pochodzi z Japonii. W 1986 roku rozpoczęła studia językowe na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie i od tamtej pory właściwie nierozerwalnie związana jest z tym miastem. Obecnie zajmuje się japońskim teatrem butoh, egzotyczną formą tańca współczesnego, z którym zetknęła się w 1991 roku podczas spektaklu wybitnego tancerza butoh Daisuke Yoshimoto. Za sprawą tego spotkania zdecydowała się na tworzenie własnej choreografii i już w 1994 roku odbyła się premiera jej pierwszego spektaklu: ?Nogi Gołębia?. Jest autorką spektakli oraz performance inspirowaną tą techniką tańca.

Tomek Chołoniewski (1977). Perkusista. Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie. Zajmuje się głównie muzykę improwizowaną (grupa Entropy+). Współpracuje również z orkiestrami, z którymi wielokrotnie brał udział w wykonaniach premierowych (Orkiestra Beethovenowska, Opera Krakowska). Był konsultantem Międzynarodowych Warsztatów Muzyki Współczesnej Kraków / Stuttgart (2002). W 2003 roku wykładał na Uniwersytecie Narodowym w Seulu. Występował z wieloma muzykami oraz artystami video Jest twórcą muzyki do filmów animowanych Marty Pajek. Prowadzi również działalność pedagogiczną.

emiter- muzyk, improwizator, artysta dźwiękowy. Emiter to projekt oparty na elektroakustycznych elektronicznych improwizacjach oraz interpretacji muzyki współczesnej: od kameralistyki, kreatywnej kultury dj'skiej aż po muzykę eksperymentalną. Emiter porusza się w obszarze elektroniki, muzyki improwizowanej i elektroakustycznej. Eksperymentuje z brzmieniem, przetwarzaniem dźwięków towarzyszących naszemu życiu. Poszukuje nowego pola dźwiękowego dla gitary elektrycznej. Tworzy instalacje dźwiękowe, słuchowiska radiowe, muzykę do filmów, spektakli. Jest też producentem muzycznym. Do tej pory wydał 9 albumów.

www.emiter.art.pl

Ludomir Franczak, ur. 1974, ukończył konserwację i restaurację dzieł sztuki na UMK w Toruniu, studiował grafikę (pracownia sitodruku UMK), dwukrotny stypendysta Bornholms Hojskole. To artysta poruszający się na wielu płaszczyznach sztuki: teatru, performance, designu, grafiki, malarstwa, instalacji przestrzennej, sztuki video. W swych działaniach łączy on doświadczenie z tak wielu dyscyplin starając się znaleźć dla nich wspólna platformę. Wystawia w Polsce i za granicą (Szwajcaria, Dania, Portugalia, Włochy, Szwecja, Niemcy, Rosja), w przestrzeni otwartej i zamkniętej, jest kuratorem Galerii Interdyscyplinarnej.

Anna Nacher - ur. 1971, od 1998 roku współautorka (wraz z Markiem Styczyńskim) i wokalistka Projektu Karpaty Magiczne, w ramach którego nagrała 9 płyt, koncertowała w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Szwajcarii, Włoszech, Francji, Belgii, Holandii, Szwecji i Europie Środkowo-Wschodniej. Od 1999 prowadzi autorskie warsztaty pracy z głosem ?Odzyskać głos? w kraju i zagranicą. Wypracowała własne metody pracy z głosem oparte na tradycyjnych technikach euroazjatyckich i różnych formach śpiewu gardłowego (głos biały, szamańskie kamłanie). Współautorka książki ?Ucho Jaka. Podróże muzyczne od Katmandu do Santa Fe? (Bezdroża 2003). Pracuje w Instytucie Sztuk Audiowizualnych UJ w Krakowie, gdzie zajmuje się teorią mediów i studiami genderowymi.

www.myspace.com/carpathians

www.magiccarpathians.com

Patryk Zakrocki ur. 1974 r. w Warszawie. Ukończył studia wyższe na wydziale filologii polskiej UW, studiował kompozycję u prof. B. Schaeffera, brał udział w Międzynarodowych Kursach Muzyki Współczesnej w Krakowie i Bystrzycy. Skrzypek, perkusista, animator warszawskiej sceny improwizowanej, kompozytor. Autor projektu Galimadjaz, meoma, EA, Tupika; współpracował z zespołem Mitch&Mitch, kwartetem smyczkowym Nonstop i Improvisersensemble. Opublikował w Polsce i za granicą 10 albumów płytowych i wiele pojedynczych utworów na rozmaitych kompilacjach. Nagroda za muzykę oryginalną na festiwalu 2 Teatry w Sopocie 2004 i 2 na międzynarodowym konkursie kompozytorskim na Biennale Sztuki dla Dziecka w Poznaniu 2005. Zalożyciel Zakładu Produkcji Dźwięku.

www.zaklad.org

www.myspace.com/zakrocki

Hubert Czerepok (ur. 1973) jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, oraz stypendystą Akademii w Oslo, Maastricht i Antwerpii. Jego twórczość obejmuje różne media, od wideo, przez rysunki, filmy found footage, instalacje, po projekty multimedialne i działania w przestrzeni publicznej. Wystawia w Polsce (Galerie Arsenał w Poznaniu i Białymstoku, Raster w Warszawie, Kronika w Bytomiu, Łaźnia w Gdańsku) i na świecie (Norwegia, Holandia, Belgia, Litwa, Węgry, Estonia, USA). Wspolnie z Steve?m Rushton?em dziala w duecie muzyczno-artsytycznym Children of Sodom.

Risa Takita ur. w Tokio, imrpowizatorka, tancerka, choreograf i artystka wizualna. Studiowała kompozycję, improwizację w SNDO w Amsterdamie a także anatomię i psychologię w USA. Interesuje ją rozwój systemu nerwowego, jego wpływ na taniec i ruch. Bada granice pomiędzy sztuką, nauką, performancem i tańcem. Występowała na festiwalach tańca i improwizacji we Francji, Niemczech, Wielkiej Brytanii jak również w Polsce.