21248559 1417626821624329 5367995769795606946 oSerdecznie zapraszamy wszystkich miłośników artystycznych wyzwań do uczestnictwa w zajęciach w Pracowni Batiku. Zarówno tych, którzy mieli już okazję poznać tę niesamowitą technikę, jak i tych, dla których wciąż brzmi ona zagadkowo. Nie istotne, czy czujesz się kolejnym wcieleniem Leonarda da Vinci czy dopiero zaczynasz stawiać pierwsze kroki na artystycznej ścieżce, Batik to technika dająca wiele możliwości zarówno profesjonalistom, jak i początkującym.

Batik...brzmi tajemniczo ?

To pochodząca z Jawy technika barwienia naturalnych tkanin. Polega ona na wielokrotnym nanoszeniu wosku na tkaninę, a następnie farbowaniu jej w barwnikach. Ostateczny efekt pojawia się dopiero po całkowitym pozbyciu się wosku z tkaniny.

Indonezyjski batik uznano za dziedzictwo kulturowe i w 2009 wpisano na listę UNESCO.

Nie zwlekaj, masz okazję przekonać się jak wiele radości sprawia tworzenie własnego Batiku!

Zapraszamy zarówno dorosłych,młodzież jak i dzieci, początkujących jak i tych zaawansowanych. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku od godz.17.30, w kameralnych, maksymalnie 3-osobowych zespołach. Konkretne godziny spotkań zostaną ustalone z uczestnikami podczas zapisów.

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Salwiak

Pracownię Batiku prowadzi Marzena Salwiak, absolwentka Liceum Plastycznego w Koszalinie oraz Instytutu Wzornictwa na Politechnice Koszalińskiej. Miłośniczka i pasjonatka wielu dziedzin sztuki jak i szeroko pojętego Designu.