Słupski Ośrodek Kultury

Ośrodek Teatralny Rondo | Pracownia Ceramiczna

lato 1993W poniedziałek, 11 czerwca o godz. 18.00, zapraszamy do kina Rejs Słupskiego Ośrodka Kultury na kolejny seans w ramach cyklu PO FILMIE. Tym razem pokażemy debiutancki, nagrodzony m.in. Kryształowym Niedźwiedziem na berlińskim festiwalu, obraz Carli Simón „Lato 1993”.

Tytułowe lato 1993 roku to dla 6-letniej Fridy czas trudnych zmian. Ma zamieszkać ze swoim wujkiem i jego rodziną na hiszpańskiej prowincji. Nie jest to jednak wakacyjny wyjazd. Dziewczynka straciła oboje rodziców - mama niedawno zmarła po długiej chorobie - i musi nauczyć się żyć z nowymi opiekunami.

Unikając sentymentalizmu, katalońska reżyserka rysuje złożony portret emocjonalny dziecka, które mierzy się z falą sprzecznych uczuć - gniewem, zazdrością, ale i rodzącym się poczuciem przywiązania.

Po seansie porozmawiamy między innymi o tym jak dzieci przeżywają żałobę, jak pomóc im w trudnych chwilach i z jakimi wyzwaniami muszą się mierzyć rodzice adopcyjni. Naszymi gośćmi będą Iwona Niemasz - przewodnicząca Towarzystwa Nasz Dom, psycholożka Klaudia Kołacz oraz Klaudiusz Dyjas - dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. Dyskusję poprowadzi szefowa słupskiego CIO, Marta Makuch.

Bilety na wydarzenie do nabycia w kasie kina Rejs oraz w sprzedaży internetowej Ekobilet.

Cykl PO FILMIE jest realizowany przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Serdecznie zapraszamy.

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7

Nasz Newsletter

Sam Na Scenie

sam na scenie logo

Bip

bip logo pomn1 grad

Instytucje współpracujące

logo bgsw

Sponsorzy

doram logo white2

logo douglas

obi logo

bat logo

Karta Dużej Rodziny

logo familijny slupsk