Słupski Ośrodek Kultury

Ośrodek Teatralny Rondo | Pracownia Ceramiczna

20180411 X muza konkurs wiedzy o filmie 2611 kwietnia odbył się finał Konkursu Wiedzy o Filmie X MUZA. W rozgrywkach wzięły udział trzy dwuosobowe drużyny, które zdobyły największą ilość punktów podczas marcowych eliminacji. Finał rozegrał się na scenie kina REJS i miał charakter turnieju z udziałem publiczności, która dopingowała i wspierała uczestników.

Zawodnicy mieli za zadanie odpowiadać na pytania w sześciu konkurencjach:

- alfabet - odpowiedź zaczynała się na wybraną literę

- biografie - należało rozpoznać biografię reżysera bądź aktora na podstawie fragmentów życiorysów

- fragmenty filmowe - trzeba było podać tytuły filmów na podstawie zaprezentowanych fragmentów

- kalambury - jedna osoba z drużyny pokazywała bez użycia słów wylosowany tytuł filmowy, natomiast druga musiała go odgadnąć

- fragmenty muzyczne - po fragmencie ścieżki dźwiękowej należało rozpoznać film oraz kompozytora

- rozbójnik - drużyny decydowały o stopniu trudności pytania, wybierając pytania za 1, 2 lub 3 punkty, mając świadomość, że za nieprawidłową odpowiedź punkty będą odejmowane

Finałowe zmagania oceniało jury w składzie: dr Janusz Bohdziewicz z Akademii Pomorskiej w Słupsku, Elżbieta Łukaszus-Mijewska oraz Joanna Gajdo, instruktorki kina REJS.

Poziom finału był bardzo wyrównany, a wynik rozstrzygnął się dopiero w ostatniej rundzie. Najlepsi okazali się nasi goście z Bytowa, zwycięzcy ubiegłorocznej edycji X MUZA: Jędrzej Szczepański i Marcin Janikowski. Kolejne miejsca na podium przypadły reprezentantom I Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku. Miejsce drugie zdobyła drużyna w składzie: Michał Wawrzeła i Jakub Łaszkiewicz, a trzecie jedyny w finale zespół żeński: Julia Stawiarz i Liliana Barszczewska. Wszyscy uczestnicy finału wykazali się nie tylko ogromną wiedzą filmową, ale także determinacją i wolą walki. Finaliści otrzymali pamiątkowe dyplomy i wartościowe nagrody rzeczowe: książki, filmy i płyty z muzyką filmową, Najlepsza drużyna otrzymała ponadto akredytacje na festiwal Ińskie Lato Filmowe.

fot. Krzysztof Piotrkowski

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7

Nasz Newsletter

Sam Na Scenie

sam na scenie logo

Bip

bip logo pomn1 grad

Instytucje współpracujące

logo bgsw

Sponsorzy

doram logo white2

logo douglas

obi logo

bat logo

Karta Dużej Rodziny

logo familijny slupsk