Słupski Ośrodek Kultury

Ośrodek Teatralny Rondo | Pracownia Ceramiczna

Bitwy Warszawskiej 5Już w najbliższą sobotę zapraszamy na uroczystą prezentację wielkoformatowego obrazu autorstwa Wojtka Brewki pt. "STO LAT PRAW WYBORCZYCH KOBIET", Prezentacja obrazu jest pierwszym krokiem do powstania w tym miejscu stałej instalacji - muralu, który wraz z autorem planujemy przygotować wiosną przyszłego roku. Prezentacja odbędzie się w sobotę, 10 listopada br. o godz. 12.00 przy ul. Bitwy Warszawskiej 5

Kilka słów na temat autora

Wojciech Brewka urodził się w 1980 r. w Kaliszu. Po ukończeniu studiów prawniczych w Łodzi przeniósł się do Warszawy, gdzie rozkwitła jego kariera malarska. Jest artystą samoukiem, malującym, jak sam powtarza, od zawsze. Zaczynał od rysunków w zeszytach szkolnych, potem przyszła pora na pierwsze projekty tatuaży, malunki na ścianach w mieszkaniach, które wynajmował, wyjście na ulicę, gdzie przeżył krótki epizod z graffiti, i wreszcie malarstwo sztalugowe, najpierw na niewielkich, a dziś już bardzo dużych formatach. 

Przez ostatnie kilka lat pracy twórczej Brewce udało się stworzyć rozpoznawalny warsztat, ceniony przez kolekcjonerów sztuki na polskim i zagranicznym rynku. Swoich zwolenników zachwycił odwagą w doborze kolorów, a także poruszaniem często niewygodnych tematów. W grudniu 2017 r. jego obraz „Big City Life” pobił rekord na aukcji Młoda Sztuka w DESA Unicum.

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7

Nasz Newsletter

Sam Na Scenie

sam na scenie logo

Bip

bip logo pomn1 grad

Instytucje współpracujące

logo bgsw

Sponsorzy

doram logo white2

logo douglas

obi logo

bat logo

Karta Dużej Rodziny

logo familijny slupsk