Słupski Ośrodek Kultury

Ośrodek Teatralny Rondo | Pracownia Ceramiczna

Zajechał Teatrzyk A2Stowarzyszenie Nota Anamnesis, Słupski Ośrodek Kultury i Stowarzyszenie Kolektyw zapraszają na cykl letnich spotkań z teatrem ulicznym pn. "Właśnie zajechał teatrzyk".

"Właśnie zajechał teatrzyk" to cztery interaktywne spotkania z teatrem dla całych rodzin, organizowane w przestrzeni os. Zatorze. Oprócz spektakli, uczestnicy będą mogli wziąć udział w warsztatach i lekcjach teatralnych, gdzie poznają arkana sztuki teatralnej.

Już 18 sierpnia plac przy ulicy Jana Kazimierza wypełnią dźwięki bajki muzycznej pt. "O poszukiwaniu radości". Odpowiedzialna za spektakl Grupa Kolektyw wykorzystuje w swoich opowieściach muzycznych instrumenty dawne i niekonwencjonalne z całej Polski oraz ze świata (didgeridoo, udu, tank drum, żalejka i in.). Spektakle ilustrowane są autorską muzyką etniczną.

25 sierpnia przy ul. Zygmunta Augusta zaprezentuje się Teatr Władca Lalek ze spektaklem pt. "Czerwony Kapturek. Teatr Władca Lalek został założony w Słupsku przez aktorkę Urszulę Szydlik-Zielonkę. Teatr ma charakter objazdowy, odwołuje się do tradycji teatru wędrownego. Prowadzi imprezy tematyczne, warsztaty teatralne oraz animacje dla dzieci i młodzieży. W swojej ofercie posiada również małe formy teatralne opracowane z myślą o dorosłym widzu. Wśród pozycji repertuarowych znajdują się: „Cztery mile za Piec”, „Chatka Zajączka”, „ Pan Brzuchatek”, „Bajki z malowanej Skrzynki”.

Dzień później, 26 sierpnia przy ul. Stanisława Konarskiego zobaczyć będzie można spektakl "Z głową w chmurach. Marzyciele" Teatru Delikates. Teatr ten powstał w 2007 roku w Ełku i jest teatrem ulicznym. Prowadzi warsztaty teatralne z dramaturgii ruchu i pantomimy, warsztaty szczudlarskie. Zajmuje się też performancem, happeningami. Autorskie spektakle teatru to między innymi: „Z głowa w chmurach. Marzyciele”, „Oświeceni-Parada”, „B 612".

Jako ostatni, 2 września przy ul. Anny Gryfitki, zaprezentuje się Teatr Obieżyświat ze spektaklem "Czarek w świecie bajek". Obieżyświat jest teatrem wędrownym, wystawiającym swój autorski repertuar w przedszkolach, szkołach oraz innych miejscach. W sposób wymowny, poprzez teksty i piosenki porusza istotne aspekty związane z życiem. W swoim repertuarze posiada miedzy innymi przedstawienia pt. „Nikola, co chciała być jak Mikołaj” i „Baśń o głupim Maciusiu”.

Wszystkie cztery wydarzenia zaplanowano na godzinę 15.00. W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych przedstawienia odbędą się w Emceku przy al. 3 Maja 22.

Zadanie jest współfinansowane ze środków otrzymanych od Miasta Słupsk.

Serdecznie zapraszamy!

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
29
30
31

Nasz Newsletter

Sam Na Scenie

sam na scenie logo

Bip

bip logo pomn1 grad

Instytucje współpracujące

logo bgsw

Sponsorzy

doram logo white2

logo douglas

obi logo

bat logo

Karta Dużej Rodziny

logo familijny slupsk