Zajechał Teatrzyk A2Stowarzyszenie Nota Anamnesis, Słupski Ośrodek Kultury i Stowarzyszenie Kolektyw zapraszają na cykl letnich spotkań z teatrem ulicznym pn. "Właśnie zajechał teatrzyk".

"Właśnie zajechał teatrzyk" to cztery interaktywne spotkania z teatrem dla całych rodzin, organizowane w przestrzeni os. Zatorze. Oprócz spektakli, uczestnicy będą mogli wziąć udział w warsztatach i lekcjach teatralnych, gdzie poznają arkana sztuki teatralnej.

Już 18 sierpnia plac przy ulicy Jana Kazimierza wypełnią dźwięki bajki muzycznej pt. "O poszukiwaniu radości". Odpowiedzialna za spektakl Grupa Kolektyw wykorzystuje w swoich opowieściach muzycznych instrumenty dawne i niekonwencjonalne z całej Polski oraz ze świata (didgeridoo, udu, tank drum, żalejka i in.). Spektakle ilustrowane są autorską muzyką etniczną.

25 sierpnia przy ul. Zygmunta Augusta zaprezentuje się Teatr Władca Lalek ze spektaklem pt. "Czerwony Kapturek. Teatr Władca Lalek został założony w Słupsku przez aktorkę Urszulę Szydlik-Zielonkę. Teatr ma charakter objazdowy, odwołuje się do tradycji teatru wędrownego. Prowadzi imprezy tematyczne, warsztaty teatralne oraz animacje dla dzieci i młodzieży. W swojej ofercie posiada również małe formy teatralne opracowane z myślą o dorosłym widzu. Wśród pozycji repertuarowych znajdują się: „Cztery mile za Piec”, „Chatka Zajączka”, „ Pan Brzuchatek”, „Bajki z malowanej Skrzynki”.

Dzień później, 26 sierpnia przy ul. Stanisława Konarskiego zobaczyć będzie można spektakl "Z głową w chmurach. Marzyciele" Teatru Delikates. Teatr ten powstał w 2007 roku w Ełku i jest teatrem ulicznym. Prowadzi warsztaty teatralne z dramaturgii ruchu i pantomimy, warsztaty szczudlarskie. Zajmuje się też performancem, happeningami. Autorskie spektakle teatru to między innymi: „Z głowa w chmurach. Marzyciele”, „Oświeceni-Parada”, „B 612".

Jako ostatni, 2 września przy ul. Anny Gryfitki, zaprezentuje się Teatr Obieżyświat ze spektaklem "Czarek w świecie bajek". Obieżyświat jest teatrem wędrownym, wystawiającym swój autorski repertuar w przedszkolach, szkołach oraz innych miejscach. W sposób wymowny, poprzez teksty i piosenki porusza istotne aspekty związane z życiem. W swoim repertuarze posiada miedzy innymi przedstawienia pt. „Nikola, co chciała być jak Mikołaj” i „Baśń o głupim Maciusiu”.

Wszystkie cztery wydarzenia zaplanowano na godzinę 15.00. W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych przedstawienia odbędą się w Emceku przy al. 3 Maja 22.

Zadanie jest współfinansowane ze środków otrzymanych od Miasta Słupsk.

Serdecznie zapraszamy!