Słupski Ośrodek Kultury

Ośrodek Teatralny Rondo | Pracownia Ceramiczna

W dniach 7 - 13 maja zapraszamy do kina REJS na wyjątkowe wydarzenie.

Wiosna Filmów 2018 plakatFestiwal WIOSNA FILMÓW to prawdziwa uczta dla wytrawnych (i wytrwałych) kinomanów: w ciągu siedmiu dni pokażemy siedem różnych filmów. Ten maraton arcydzieł to niepowtarzalna okazja, by przedpremierowo zobaczyć selekcję najlepszych filmów nagradzanych na międzynarodowych festiwalach.

 

 

7 maja /poniedziałek/, godz. 18.00

DO ZOBACZENIA W ZAŚWIATACH Francja, 2017, 117 min.

Listopad 1918. Kilka dni przed zawieszeniem broni Edward Péricourt, obiecujący artysta i syn milionera, ratuje życie skromnego urzędnika Alberta Maillarda. Swój wyczyn przypłaca straszliwym okaleczeniem. Od tej pory losy obu mężczyzn są nierozerwalnie związane.

8 maja /wtorek/ godz. 20.00

FOKSTROT Francja Niemcy Izrael, 2017, 113 min.

Pewnego dnia zwyczajne izraelskie małżeństwo, Michael i Daphna Feldmannowie otrzymuje druzgocącą wiadomość. U progu ich domu pojawiają się żandarmi z informacją o śmierci ich syna podczas służby na niemal opustoszałym posterunku wojskowym.

9 maja /środa/ godz.18.00

JESIEŃ WE FRANCJI Francja, 100 min.

Nowy dramat wielokrotnie nagradzanego czadyjskiego reżysera Mahamata-Saleha Harouna to nie tylko zdecydowany i ważny głos w palącym temacie uchodźców, ale i refleksja o zderzeniu uczucia dwojga ludzi z wymogami biurokracji.

10 maja /czwartek/ godz. 20.30

UTOYA, 22 LIPCA Norwegia, 90 min.

Spotykamy się z 18-letnią Kają na 12 minut przed pierwszym wystrzałem na wyspie Utøya, 22 lipca 2011 roku, słonecznego dnia, który potem zapisze się w historii jako najgorszy w historii współczesnej Norwegii.

11 maja /piątek/ godz. 20.00

NEAPOL SPOWITY TAJEMNICĄ Włochy, 113 min

Zmysłowy i niepokojący film noir autorstwa wielokrotnie nagradzanego włoskiego reżysera tureckiego pochodzenia Ferzana Özpetka.

12 maja /sobota/ godz. 18.00

RAMEN. SMAK WSPOMNIEŃ Singapur, Japonia, Francja 2018, 89 min.

Masato jest młodym kucharzem specjalizującym się w ramenach. Po nagłej śmierci swojego oschłego ojca, chłopak pakuje walizkę i przeprowadza się z japońskiego Takasaki do Singapuru, gdzie ma nadzieję odkryć tajemnicę związku swoich rodziców.

13 maja /niedziela/ godz. 20.00

OBIETNICA PORANKA Francja, 131 min.

Porywająca adaptacja bestsellerowej autobiografii Romaina Gary’ego, który jako jedyny francuski powieściopisarz, dwukrotnie zdobył prestiżową Nagrodę Goncourtów.

 

Wszystkie bilety w cenie 10,00 zł

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7

Nasz Newsletter

Sam Na Scenie

sam na scenie logo

Bip

bip logo pomn1 grad

Instytucje współpracujące

logo bgsw

Sponsorzy

doram logo white2

logo douglas

obi logo

bat logo

Karta Dużej Rodziny

logo familijny slupsk