Słupski Ośrodek Kultury

Ośrodek Teatralny Rondo | Pracownia Ceramiczna

 DSC419723 kwietnia będziemy obchodzić Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Jest to doskonała okazja, by oddać się czytelnictwu w przestrzeni publicznej, czemuś, co dawniej było powszechne, a dziś staje się coraz rzadziej spotykane.

"Jesteśmy pokoleniem ludzi o stale pochylonych głowach", zauważył ktoś, mając na myśli wszechobecne smartphones i tablety. Chcemy zachęcić Was do pochylenia głów nad rzeczami rzeczywiście wartymi ukłonu - książkami. I do dumnego podniesienia ich po to, by wykorzystać smartphones do tego, do czego zostały de facto stworzone - do robienia "selfie". Róbmy "selfie z książką".

23 kwietnia (niedziela) o godzinie 17:00 ruszamy z książkami w miasto i czytamy. W Parku Pierwszych Słupszczan, w Parku Kultury i Wypoczynku, na skwerze przed Biblioteką Miejską, w Alei Wojska Polskiego, na ul. Nowobramskiej, w kawiarniach, w każdym miejscu, gdzie można oddać się lekturze. W tym czasie robimy sobie zdjęcie z książką, publikujemy na Facebook'u z hasztagiem "#selfiezksiazka" i/lub wysyłamy mailem na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Akcja potrwa do wieczora 24 kwietnia.

Zdjęcia będą zbierane i publikowane w specjalnej galerii na Facebooku, galerii skupiającej najbardziej ostentacyjnie zaczytanych ludzi w Słupsku.

Słowo droższe od pieniędzy, ale bez Czytelnika jest... puste. Pokażmy światu słupskich Czytelników, ludzi zmieniających stosy zadrukowanych kartek w skarbnice myśli ludzkiej.

fot. Paweł Sadowski

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N

Nasz Newsletter

Karta Dużej Rodziny

logo familijny slupsk

Bip

bip logo pomn1 grad

Instytucje współpracujące

logo bgsw

Sponsorzy

doram logo white2

logo douglas

obi logo