Słupski Ośrodek Kultury

Ośrodek Teatralny Rondo | Pracownia Ceramiczna

 DSC419723 kwietnia będziemy obchodzić Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Jest to doskonała okazja, by oddać się czytelnictwu w przestrzeni publicznej, czemuś, co dawniej było powszechne, a dziś staje się coraz rzadziej spotykane.

"Jesteśmy pokoleniem ludzi o stale pochylonych głowach", zauważył ktoś, mając na myśli wszechobecne smartphones i tablety. Chcemy zachęcić Was do pochylenia głów nad rzeczami rzeczywiście wartymi ukłonu - książkami. I do dumnego podniesienia ich po to, by wykorzystać smartphones do tego, do czego zostały de facto stworzone - do robienia "selfie". Róbmy "selfie z książką".

23 kwietnia (niedziela) o godzinie 17:00 ruszamy z książkami w miasto i czytamy. W Parku Pierwszych Słupszczan, w Parku Kultury i Wypoczynku, na skwerze przed Biblioteką Miejską, w Alei Wojska Polskiego, na ul. Nowobramskiej, w kawiarniach, w każdym miejscu, gdzie można oddać się lekturze. W tym czasie robimy sobie zdjęcie z książką, publikujemy na Facebook'u z hasztagiem "#selfiezksiazka" i/lub wysyłamy mailem na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Akcja potrwa do wieczora 24 kwietnia.

Zdjęcia będą zbierane i publikowane w specjalnej galerii na Facebooku, galerii skupiającej najbardziej ostentacyjnie zaczytanych ludzi w Słupsku.

Słowo droższe od pieniędzy, ale bez Czytelnika jest... puste. Pokażmy światu słupskich Czytelników, ludzi zmieniających stosy zadrukowanych kartek w skarbnice myśli ludzkiej.

fot. Paweł Sadowski

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
21

Nasz Newsletter

Sam Na Scenie

sam na scenie logo

Bip

bip logo pomn1 grad

Instytucje współpracujące

logo bgsw

Sponsorzy

doram logo white2

logo douglas

obi logo

bat logo

Karta Dużej Rodziny

logo familijny slupsk